Սոցիալական աջակցության ծրագրեր՝ հասարակական կազմակերպությունների հետ
Արցախյան 44-օրյա պատերազմի հետևանքով Երևան եկած ընտանիքներին սոցիալական աջակցություն տրամադրելու նպատակով Երևանի քաղաքապետարանի երեխաների և սոցիալական պաշտպանության վարչությունը համագործակցել է մի շարք կազմակերպությունների, այդ թվում` «Հոգ տար» բարեգործական հասարակական կազմակերպության հետ:
«Հոգ տարը» կարիքավոր ընտանիքներին տրամադրել է բնաիրային փաթեթներ: Բացի այդ, կազմակերպությունը ակտիվ մասնակցություն է ունեցել ՄԱԿ-ի համաշխարհային պարենի ծրագրով Երևան համայնքին տրամադրված ավելի քան 110 տոննա պարենի փաթեթավորման գործում, ինչը ևս բաժանվելու է սոցիալական աջակցության կարիք ունեցողներին:
Հասարակական կազմակերպության ամփոփիչ միջոցառմանը ներկա էին Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Հրաչյա Սարգսյանը, քաղաքապետարանի աշխատակազմի երեխաների և սոցիալական պաշտպանության վարչության պետ Լուսինե Հովհաննիսյանը, աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության ներկայացուցիչներ:

Программы социальной помощи в сотрудничестве с общественными организациями
Управление социального обеспечения мэрии Еревана, в сотрудничестве с рядом общественных организаций, в том числе с организацией «Прояви заботу», предоставило социальную помощь семьям, вынужденно проживающим в Ереване в результате 44-дневной Арцахской войны.
ОО «Прояви заботу» не только предоставила пакеты социальной помощи, но и приняла участие в процессе паковки пищевых продуктов, предоставленных общине Еревана в рамках Всемирной продовольственной программы ООН. Эти продуктовые пакеты будут также предоставлены нуждающимся семьям.
На финальном мероприятии организации «Прояви заботу» присутствовали заместитель мэра Еревана Грачья Саргсян, начальник управления социальной защиты Лусине Оганисян, представители министерства труда и социальных вопросов.