«Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի և ֆրանսիական INCO ընկերության միջև ստորագրվել է համաձայնության հուշագիր
19.11.2018
Քաղաքապետ Հայկ Մարությանի հրավերով Երևան ժամանած Իլ դը Ֆրանսի շրջանային խորհրդի նախագահ Վալերի Պեկրեսի գլխավորած պատվիրակությունը քաղաքապետի տեղակալ Սերգեյ Հարությունյանի ուղեկցությամբ այցելել են «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոն: Նրանք տեղում ծանոթացել են կենտրոնի գործունեությանը, նպատակներին ու հեռանկարներին:
Այցի ժամանակ «Թումո» կենտրոնի և ֆրանսիական INCO ընկերության միջև ստորագրվել է համաձայնության հուշագիր, որով սկիզբ է դրվում երկու ընկերությունների համագործակցությանը:
Նշենք, որ INCO-ն աշխարհի 20 երկրներում աջակցում է 500 ստարտափների և 25 զարգացման ծրագրերի մեկնարկին ու առաջխաղացմանը:

Между центром креативных технологий «Тумо» и французской компанией INCO подписан меморандум о согласии
Прибывшая  в Ереван по приглашению мэра Еревана Айка Марутяна делегация, возглавляемая председателем регионального совета Иль де Франс Валери Пекрес, в сопровождении заместителя мэра Еревана Сергея Арутюняна посетила центр  креативных технологий «Тумо» и познакомилась с деятельностью центра. В рамках визита между  центром  креативных технологий «Тумо» и французской компанией INCO был подписан меморандум о согласии, предметом которого является дальнейшее сотрудничество двух компаний.
Стоит отметить, что компания  INCO поддерживает запуск и продвижение 500 стартапов и 25 программ развития в 20 странах мира.