Տարոն Մարգարյանը նոր բնակարանների բանալիներ է հանձնել Մուրադ Մուրադյանին և Արարատ Աղասյանին
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը նոր բնակարանների բանալիներ է հանձնել ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ, ՀՀ պետական մրցանակի դափնեկիր, Սանկտ Պետերբուրգի գիտությունների և արվեստների ակադեմիայի թղթակից անդամ, ՀՀ ԳԱԱ արվեստի ինստիտուտի տնօրեն, արվեստագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Արարատ Աղասյանին և Երևանի քաղաքային խորհրդի գործադիր կոմիտեի նախկին նախագահ, «Սուրբ Մեսրոպ Մաշտոց» շքանշանակիր, «Գյումրի-վերածնունդ» բարեգործական-հասարակական կազմակերպության նախագահ, Փարիզ, Գյումրի և Երևան քաղաքների պատվավոր քաղաքացի Մուրադ Մուրադյանին:
Շնորհավորելով բնակարանների տրամադրման կապակցությամբ` քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը բարձր է գնահատել նրանց անձնական ներդրումը ինչպես հայ մշակույթի, այնպես էլ Երևանի զարգացման գործում. «Արդեն երկրորդ տարին է, ինչ hանրապետության նախագահի առաջարկությամբ մենք բնակարաններ ենք հանձնում մեր ճանաչված ու վաստակաշատ քաղաքացիներին, ովքեր դրա կարիքն իսկապես ունեն: Վստահեցնում եմ, որ սոցիալական կարևոր նշանակություն ունեցող այս քաղաքականությունը լինելու է շարունակական և, տա Աստված, մենք այնքան հնարավորություններ ունենանք, որ այս խնդիրն ունեցող վաստակաշատ մեր համաքաղաքացիներին օր առաջ ապահովենք սեփական տանիքով»,- ընդգծել է Տարոն Մարգարյանը:
Մուրադ Մուրադյանն ու Արարատ Աղասյանն էլ, շնորհակալություն հայտնելով իրենց վաստակը գնահատելու համար, նշել են, որ քաղաքային իշխանության սույն որոշումն իրենց համար իսկապես հաճելի ու երկար սպասված անակնկալ էր։
Նշենք, որ Երևանի ավագանին մարտի 19-ին գումարած նիստում որոշում էր կայացրել Երևան համայնքի սեփականություն համարվող բնակարանները տրամադրել Արարատ Աղասյանին և Մուրադ Մուրադյանին:

Тарон Маргарян вручил ключи от новых квартир Мураду Мурадяну и Арарату Агасяну
Мэр Еревана Тарон Маргарян вручил ключи от новых квартир заслуженному деятелю искусства РА, лауреату государственной премии РА, члену-корреспонденту Петербургской академии наук и искусств, директору института искусств НАН РА, доктору искусствоведения, профессору Арарату Агасяну и бывшему председателю исполнительного комитета Ереванского городского совета, кавалеру ордена ''Святой Месроп Маштоц'', председателю благотворительно-общественной организации ''Гюмри-возрождение'', почетному гражданину Парижа, Гюмри и Еревана Мураду Мурадяну.
Мэр Тарон Маргарян поздравил и высоко оценил их личный вклад в деле развития армянской культуры и столицы Ереван: ''Уже второй год, по предложению президента Армении мы вручаем квартиры нашим признанным и заслуженным гражданам, которые действительно нуждаются в этом. Уверяю, что мы сделаем все возможное, чтобы все заслуженные деятели искусства и культуры Армении были обеспечены новыми квартирами'' ,- подчеркнул Тарон Маргарян.
Мурад Мурадян и Арарат Агасян, выразив благодарность за оценку, отметили, что данное решение городской власти действительно является приятным и неожиданным сюрпризом.
Отметим, что Совет старейшин Еревана на заседании, созванном 19-го марта, принял решение о предоставлении квартир, считающихся собственностью города Ереван Арарату Агасяну и Мураду Мурадяну.