Ամփոփվել են վարչական շրջանների աշխատանքների 2017թ. նոյեմբեր ամսվա գնահատման ու վերլուծության արդյունքները
11.12.2017
Երևանի քաղաքապետարանում տեղի ունեցած խորհրդակցության ժամանակ, որը վարել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, ամփոփվել են մայրաքաղաքի վարչական շրջանների 2017թ. նոյեմբեր ամսվա գնահատման ու վերլուծության արդյունքները:
Ներկայացնելով քաղաքային տնտեսության տարբեր ոլորտներում կատարած աշխատանքների նոյեմբեր ամսվա ամփոփ ցուցանիշները` քաղաքապետի խորհրդական Արայիկ Քոթանջյանը նշել է, որ աղյուսակային ընդհանուր սանդղակում առաջին հորիզոնականը զբաղեցրել է Շենգավիթ վարչական շրջանը, երկրորդ հորիզոնականը կիսել են Ավան և Դավթաշեն, իսկ երրորդ հորիզոնականը՝ Էրեբունի և Աջափնյակ վարչական շրջանները: Նոյեմբեր ամսվա ամփոփիչ գնահատման և վերլուծության արդյունքներով վերջին՝ ութերորդ, իններորդ և տասներորդ տեղերն էլ համապատասխանաբար զբաղեցրել են Արաբկիր, Նոր Նորք և Նուբարաշեն վարչական շրջանները:
Անդրադառնալով ներկայացված ցուցանիշներին` քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը նկատել է, որ հետևողականության ու ամենօրյա աշխատանքի արդյունքում բոլոր վարչական շրջանները կարող են հայտնվել առաջին 3-4 հորիզոնականներում: Քաղաքապետը նաև ընդգծել է, որ գնահատման այս մոտեցումը ոչ միայն արտացոլում է վարչական շրջանների աշխատակազմերի կողմից կատարած աշխատանքների արդյունավետությունը, այլև ապահովում է առողջ մրցակցություն վարչական շրջանների միջև:
«Իսկապես ողջունելի է, որ այսօր արդեն երկրորդ և երրորդ հորիզոնականները կիսում են երկուական վարչական շրջաններ, ինչը խոսում է այն մասին, որ կա հստակ մրցակցություն և ձգտում՝ արձանագրել բարձր ցուցանիշներ: Ի սկզբանե, երբ ներդնում էինք այս համակարգը, մեր նպատակը հենց սա էր, որ վարչական շրջանների միջև լինի առողջ մրցակցություն, ինչից միանշանակ շահում է աշխատանքը: Մենք թիմային աշխատանք ենք կատարում և պետք է հետևողական լինենք, որ կարողանանք կյանքի կոչել մեր բոլոր ծրագրերը, ինչը հնարավոր է միայն ամենօրյա սրտացավ աշխատանքի շնորհիվ: Մենք պետք է հասնենք այնպիսի արդյունքների, որ մայրաքաղաքի բոլոր վարչական շրջաններն իրենց կատարած աշխատանքով կարողանան աղյուսակային ընդհանուր սանդղակում բարձր ցուցանիշներ գրանցել»,-ընդգծել է քաղաքապետն ու ցածր ցուցանիշներ գրանցած վարչական շրջանների ղեկավարներին հանձնարարել է հետևողական աշխատանքներ տանել կարճ ժամանակահատվածում բացթողումները շտկելու ուղղությամբ:

Обобщены результаты оценки и анализа работ, проделанных административными районами за ноябрь 2017 года
11.12.2017
В ходе состоявшегося в мэрии Еревана рабочего совещания, которое вел мэр Тарон Маргарян, были подведены итоги оценки и анализа работ, проделанных административными районами столицы за ноябрь 2017 года.
Представляя обобщенные показатели за ноябрь, советник мэра Араик Котанджян отметил, что первое место занял административный район Шенгавит, второе место поделили административные районы Аван и Давташен, а третье место поделили Эребуни и Ачапняк. По итогам оценки и анализа за ноябрь, 8-ое, 9-ое и 10-ое места соответственно заняли административные районы Арабкир, Нор Норк и Нубарашен.
Мэр Тарон Маргарян отметил, что в результате последовательной и ежедневной работы все административные районы могут оказаться в тройке лидеров.
«На самом деле радует тот факт, что уже сегодня 2-е и 3-е места разделяют сразу 2 административных района. Это свидетельствует о том, что существует реальная конкуренция и стремление добиться высоких показателей. Изначально, когда мы ввели эту систему у нас была конкретная цель, чтобы между административными районами появилась здоровая конкуренция. Мы выполняем командную работу и должны быть последовательными, чтобы реализовать все наши программы. Мы должны достичь таких результатов, чтобы административные районы смогли добиться высоких показателей»,-подчеркнул мэр Еревана. Руководителям районов, где зарегистрированы низкие показатели мэр Тарон Маргарян поручил в кратчайшие сроки устранить недостатки и провести последовательную работу.