Աշխատանքներ կտարվեն սահմանափակ ֆիզիկական հնարավորություններ ունեցող ընտրողների ընտրական իրավունքի իրականացման մատչելիությունն ապահովելու ուղղությամբ
10.04.2017
Երևանի քաղաքապետարանում տեղի ունեցած աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը 12 վարչական շրջանների ղեկավարներին հանձնարարել է անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել՝ ՀՀ Ընտրական օրենսգրքի 17-րդ հոդվածի 5-րդ մասի համաձայն Երևանի ավագանու 2017թ. մայիսի 14-ին կայանալիք ընտրություններին սահմանափակ ֆիզիկական հնարավորություններ ունեցող ընտրողների ընտրական իրավունքի իրականացման մատչելիությունը տեղամասային կենտրոններում ապահովելու ուղղությամբ: Հանձնարարվել է նաև շտկել այն թերությունները, որոնք այդ մասով նկատվել էին մայրաքաղաքի ընտրական տեղամասերի մուտքերում՝ Աժ ընտրությունների օրը:
Աշխատակազմի արտաքին ձևավորման և գովազդի, կոմունալ տնտեսության վարչություններին, ինչպես նաև վարչական շրջանների ղեկավարներին էլ տրվել է հանձնարարական` պատշաճ տեսքի բերելու գովազդային այն վահանակներն ու վայրերը, որոնք օգտագործվել են ՀՀ ԱԺ նախընտրական քարոզարշավի ընթացքում՝ դրանք նախապատրաստելով Երևանի ավագանու առաջիկա ընտրությունների նախընտրական փուլում համապատասխան կիրառման համար:

Будут проведены работы по обеспечению доступности реализации избирательного права избирателями, имеющими ограниченные физические возможности
10.04.2017
В ходе состоявшегося в мэрии Еревана очередного рабочего совещания мэр Тарон Маргарян поручил руководителям административных районов столицы во время предстоящих выборов в Совет старейшин Еревана, которые состоятся 14-го мая 2017г., согласно пункту 5, статьи 17 Избирательного кодекса РА, на территории участковых центров предпринять необходимые меры для обеспечения доступности реализации избирательного права избирателями, имеющими ограниченные физические возможности.
Управлениям внешнего оформления и рекламы, коммунального хозяйства, а также руководителям административных районов было поручено привести в надлежащий вид те рекламные щиты и места, которые были использованы во время парламентской избирательной кампании и подготовить их к использованию во время предвыборного периода на предстоящих выборов в Совет старейшин Еревана.