Ավագանին հաստատել է Երևան քաղաքի 2016թ․ բյուջեի կատարման և Երևանի զարգացման 2016թ. ծրագրի իրականացման հաշվետվությունները
17.03.2017
Երևանի ավագանու մարտի 17-ին գումարած հերթական նիստում, որը վարել է Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Կամո Արեյանը, քննարկվել և հաստատվել է Երևան քաղաքի 2016թ․ բյուջեի կատարման հաշվետվությունը, համաձայն որի եկամուտների մասով կատարողականը կազմել է 102,2%:
Հարցը ներկայացնող Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Վահե Նիկոյանը նշել է, որ բյուջետային տարվա ավարտին պարտքեր չեն թողնվել և փաստացի կատարողականի սահմաններում ստանձնած բոլոր պարտավորություններն ամբողջությամբ ֆինանսավորվել են:
Ավագանու մեկ այլ որոշմամբ ի գիտություն է ընդունվել Երևանի զարգացման 2016թ. ծրագրի իրականացման հաշվետվությունը:

Совет старейшин утвердил отчет об исполнении бюджета города Ереван на 2016 год и отчет об исполнении программы развития города Ереван 2016 года
17.03.2017
В ходе очередного заседания, созванного 17-го марта, которое вел первый заместитель мэра Еревана Камо Ареян, Совет старейшин Еревана обсудил и утвердил отчет об исполнении бюджета города Ереван на 2016 год, согласно которому исполнение доходной части бюджета составило 102,2%. Заместитель мэра Еревана Ваге Никоян представляя отчет отметил, что в конце финансового года долгов не осталось, и все обязательства были профинансированы.
Другим решением Совет старейшин Еревана принял к сведению отчет об исполнении программы развития города Ереван 2016 года.