Բնակարանի վարձի փոխհատուցում՝ Էրեբունիում փետրվարի 5-ի պայթյունից տուժած ընտանիքներին
Էրեբունի վարչական շրջանում փետրվարի 5-ին տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով տուժած յոթ ընտանիքի Երևանի քաղաքապետարանը կտրամադրի բնակարանի վարձի փոխհատուցում՝ 300 000 -ական դրամի չափով:
Քաղաքային իշխանության նախաձեռնությունը միաձայն հաստատվել է Երևանի սոցիալական աջակցության վերաբերյալ կամավոր խնդիրների լուծմանն ուղղված՝ քաղաքապետին կից գործող սոցիալական աջակցության տրամադրման խորհրդի նիստում:
Նիստի ընթացքում վարչական շրջանների աշխատակազմերի կողմից ներկայացվել է  ու հավանության է արժանացել սոցիալական աջակցության ընդհանուր 12 ծրագիր:
Խորհրդի նախագահ, քաղաքապետի տեղակալ Սարգիս Մադաթյանն ընդգծել է սոցիալական ծրագրերի կարևորությունն ու նշել, որ համայնքը շարունակաբար պետք է լինի իր բնակիչների կողքին:

Компенсация платы за жилье семьям, пострадавшим от взрыва в районе Эребуни 5-го февраля
Семь семей, пострадавших от взрыва в административном районе Эребуни, произошедшего 5-го февраля, получат компенсацию платы за жилье, которую предоставит мэрия Еревана. Компенсация составит 300 000 драмов.
Данная инициатива мэрии была единогласно одобрена на заседании совета социальной поддержки про мэре. В ходе заседания аппараты административных районов представили 12 программ социальной поддержки, которые были одобрены. Председатель совета, заместитель мэра Саркис Мадатян подчеркнул важность программ социальной помощи, отметив, что община должна постоянно находиться рядом с жильцами.