Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Հայաստանում Վրաստանի դեսպանին
Երևանի և Թբիլիսիի միջև գործակցության ընդլայնմանն առնչվող հարցեր են քննարկվել Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանի ու Հայաստանի Հանրապետությունում Վրաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Գիորգի Շարվաշիձեի հանդիպման ժամանակ:
Կողմերը բարձր են գնահատել երկու մայրաքաղաքների միջև հաստատված փոխգործակցությունը, իրականացվող փորձի փոխանակման ծրագրերն ու ընդգծել, որ առկա է մեծ ներուժ՝ նոր ուղղություններ ու ոլորտներ ընդգրկելու համար:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության ու համագործակցությունն ընդլայնելու պատրաստակամության համար՝ դեսպան Գիորգի Շարվաշիձեն նշել է, որ իր լիազորությունների շրջանակում պատրաստակամ է աջակցելու և օժանդակելու երկուստեք կապերի խորացման բոլոր նախաձեռնություններին և ծրագրերին:

Мэр Еревана Тигран Авинян принял посла Грузии в Армении
Вопросы, связанные с расширением сотрудничества между Ереваном и Тбилиси, были обсуждены во время встречи мэра Еревана Тиграна Авиняна  с чрезвычайным и полномочным послом Республики Грузия в Республике Армения г-ном Гиоргием Шарвашидзе.
Стороны дали высокую оценку уровню сотрудничества, установленного между двумя столицами, программам по обмену опытом между городами и подчеркнули, что существует большой потенциал для развития в новых направлениях.
Выразив благодарность за теплый прием и готовность к расширению сотрудничества, посол Гиорги Шарвашадзе отметил, что в рамках своих полномочий готов приложить всесторонние усилия для расширения и углубления двухсторонних связей и осуществления всех инициатив и программ.