Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Սիրիայի Հանրապետության դեսպանին
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Սիրիայի Արաբական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Նորա Արիսյանին: Դեռևս 1997թ. Երևանի և Դամասկոսի միջև կնքվել է քույր քաղաքներ հռչակելու մասին համաձայանգիր. կողմերը փաստել են, որ փաստաթուղթը թարմացման անհրաժեշտություն ունի:
Անդրադառնալով Երևանում իրականցվող ծրագրերին ու քաղաքի զարգացման տեմպերին՝ դեսպան Նորա Արիսյանը նշել է, որ Սիրիայի քաղաքները Երևանի փորձառության անհրաժեշտությունն ունեն:
Քաղաքապետ Ավինյանն իր հերթին նշել է, որ Երևանը բաց և պատրաստակամ է գործակցության տարբեր ծրագրեր իրականացնել սիրիական քաղաքների հետ և աջակից լինել օրակարգային բոլոր հարցերում:
«Հայ և սիրիացի ժողովուրդների միջև բարեկամական սերտ կապերն իրապես պատմական բնույթ ունեն, և դրանից է բխում, որ հայազգի ներկայացուցիչներն իրենց ակտիվ տեղն ունեն Սիրիայում՝ ամենատարբեր բնագավառներում և, իհարկե, ինձ համար ուրախալի է, որ Դուք՝ տիկին դեսպան, ներկայացնում եք Սիրիայի Արաբական Հանրապետությունն այս պաշտոնում: Գիտակցելով այն դժվարին ժամանակաշրջանը, որ անցել եք՝ մենք պատրաստ ենք աջակցել գործընկեր քաղաքին տարբեր հարցերում»,- ընդգծել է քաղաքապետը:

Мэр Еревана Тигран Авинян принял посла Сирии
Мэр Еревана Тигран Авинян принял чрезвычайного и полномочного посла Сирийской Арабской Республики в Армении г-жу Нору Арисян. Соглашение о провозглашении Еревана и Дамаска городами-побратимами было подписано еще в 1997г.: стороны подчеркнули, что документ нуждается в обновлении.
Касаясь программ, осуществляемых в Ереване, и темпов городского развития, посол Нора Арисян отметила, что города Сирии нуждаются в опыте Еревана.
Мэр Авинян подчеркнул, что Ереван готов к осуществлению разных программ сотрудничества с городами Сирии и оказанию всесторонней поддержки.
«Близкие дружеские отношения между народами Армении и Сирии имеют историческую основу, и армяне активно вовлечены в различные сферы Сирии. И я, конечно, рад, что Вы, г-жа посол, представляете Сирийскую Арабскую Республику в этой должности. Осознавая, через какой сложный период вам пришлось пройти, мы готовы поддерживать наших партнеров во всех вопросах»,-подчеркнул мэр