Երևանի քաղաքապետարանի և վարչական շրջանների սոցիալական ցանցերի էջերի միջոցով նախորդ շաբաթ դիմել է 117 քաղաքացի
11.05.2017
Մայիսի 2-6-ը Երևանի քաղաքապետարանի և վարչական շրջանների սոցիալական ցանցերի էջերում և էլեկտրոնային հասցեներով ստացվել է 117 նամակ: Ընթացիկ շաբաթվա սկզբի տվյալներով դրանցից 80-ին տրվել էր համապատասխան լուծում, իսկ 37-ն ընթացքի մեջ էր:
Հարցերի մեծ մասը վերաբերել է աղբահանության, կոմունալ բնագավառի այլ ուղղությունների, ինչպես նաև բարեկարգման և սոցիալական ոլորտներին: Օգտատերերը մի շարք հարցեր են հղել նաև քաղաքապետարանի աշխատակազմի գործունեության վերաբերյալ, ինչպիսիք են՝ «Թեժ գծի» հեռախոսահամարները, քաղաքացիների ընդունելությանը մասնակցելու, քաղաքապետարանին դիմում ներկայացնելու ձևաչափերը:

Посредством страниц социальных сетей мэрии Еревана и административных районов на прошлой неделе получено 117 писем
Со 2-го по 6-е мая посредством страниц социальных сетей и электронной почты мэрии Еревана и административных районов получено 117 писем, 80 из которых получили соответствующее решение, 37 находятся в процессе решения. Большая часть вопросов относится к сферам коммунального хозяйства, благоустройства и социального обеспечения. Ряд вопросов пользователей относился также к деятельности аппарата мэрии, включая телефоны «Горячей линии», участия в приеме граждан, формату подачи заявлений в мэрию.