Երևանի քաղաքապետարանի պատվիրակությունը մասնակցել է Մինսկի 950-ամյակին նվիրված միջոցառումներին
Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Դավիթ Օհանյանի գլխավորած պատվիրակությունը Մինսկի քաղգործկոմի նախագահ Անդրեյ Շորեցի հրավերով սեպտեմբերի 8-10-ն այցելել է Բելառուսի Հանրապետության մայրաքաղաք՝ մասնակցելու Մինսկի հիմնադրման 950-ամյակին նվիրված միջոցառումներին:
Երևանյան պատվիրակությունը հանդիպումներ է ունեցել Մինսկ քաղաքի ղեկավարության հետ: Քաղաքի օրվա առթիվ Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի բարեմաղթանքները փոխանցելով գործընկերներին՝ Դավիթ Օհանյանն ընդգծել է Երևանի քաղաքապետարանի պատրաստակամությունը՝ խորացնելու Մինսկի հետ առկա համագործակցությունը:
Անդրեյ Շորեցն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել բարեմաղթանքների, ինչպես նաև հրավերն ընդունելու և տոնակատարություններին մասնակցելու համար: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև երկկողմ համագործակցության մի շարք հարցեր:
Երևանի պատվիրակությունը մասնակցել է «Մինսկ՝ հերոս քաղաք» հուշարձանին ծաղկադրման արարողությանը: Պատվիրակությունը մասնակցել է նաև տոնական այլ միջոցառումների:

Делегация мэрии Еревана приняла участие в мероприятиях, посвященных 950-летию Минска
По приглашению председателя Минского горисполкома Андрея Шорца делегация, возгавляемая заместителем мэра Еревана Давидом Оганяном, с 8-го по 10-е сентября находилась в столице Респубики Беларусь, с целью участия в празднествах, посвященных 950-летию Минска.
Делегация мэрии Еревана провела ряд встреч с представителями городских властей Минска. Передавая коллегам наилучшие пожелания мэра Еревана Тарона Маргаряна по поводу праздника, Давид Оганян подчеркнул готовность мэрии Еревана углублять сотрудничество с Минском.
Андрей Шорец выразил благодарность за теплые пожелания и принятие приглашения на участие в празднестве. В ходе встречи стороны обсудили ряд вопросов, связанных с двухсторонним сотрудничеством.
Ереванская делегация приняла участие в церемонии возложения цветов к памятнику «Минск-город герой», а также в ряде других мероприятий.