«Երևանի քաղաքապետարանն առանձնակի է կարևորում երիտասարդների մասնակցությունն ու ներգրավվածությունը մայրաքաղաքի կառավարման գործում». Տարոն Մարգարյան
Սիրելի՛ երիտասարդներ,
սրտանց շնորհավորում եմ Երիտասարդության համաշխարհային օրվա առթիվ: Այն, որ հենց երիտասարդությունն է ցանկացած հասարակության շարժիչ ուժը, անհերքելի փաստ է և ապացուցման կարիք, հաստա՛տ, չունի: Նոր գաղափարներն ու դրանք կյանքի կոչելու համարձակ լուծումները մշտապես եղել և մնում են երիտասարդության կենսակերպի և գործունեության բացառիկ առանձնահատկությունը: Ու նաև հենց ա՛յս առանձնահատկության շնորհիվ է, որ արագ զարգացող աշխարհում ավելի ու ավելի շատ է կարևորվում երիտասարդների ներգրավվածությունը պետությունների կայացման, զարգացման ու հզորացման գործում:
Անշուշտ, բացառություն չէ նաև մեր երկիրը և ուրախությամբ պետք է փաստենք, որ թե՛ տնտեսության տարբեր ճյուղերում և թե՛ կառավարման տարբեր օղակներում շարունակաբար ավելանում է երիտասարդների ներգրավվածությունը, ինչն իր հերթին նպաստում է մեր երկրի կայուն զարգացմանն ու առաջընթացին: Երևանի քաղաքապետարանը ևս առանձնակի կարևորում է երիտասարդների մասնակցությունն ու ներգրավվածությունը մայրաքաղաքի կառավարման գործում, և հետզհետե ավելի ու ավելի շատ հարթակներ են ձևավորվում մասնակցային այդ գործընթացն ավելի առարկայական և շոշափելի դարձնելու, ինչպես նաև երիտասարդների նորարարական գաղափարներն ու նախաձեռնությունները կյանքի կոչելու հարցում գործուն աջակցություն ցուցաբերելու նպատակով:
Մաղթում եմ անկոտրում կամք և անսպառ եռանդ ձեր նոր գաղափարներն ու մտահղացումներն իրականացնելու ճանապարհին՝ մտայնությամբ, որ ձեր նպաստն եք բերում սեփական երկրի զարգացման ու հզորացման գործում:

Тарон Маргарян: Мэрия Еревана придает особую важность участию и вовлеченности молодежи в деле управления столицей
Дорогие представители молодого поколения,
Oт всей души поздравляю вас по случаю Всемирного дня молодёжи. То, что молодежь является движущей силой любого общества, является неоспоримым фактом. Новые идеи и смелые решения всегда были и остаются исключительными особенностями образа жизни и деятельности молодежи. И именно поэтому в быстро развивающемся мире все больше внимания уделяется вовлеченности молодежи в развитие и процветание государств.
Несомненно, наша страна не является исключением и с радостью должны отметить, что постоянно расширяется участие молодежи в различных секторах экономики и отраслях государственного управления, что, в свою очередь, способствует устойчивому развитию и прогрессу нашей страны. Мэрия Еревана также придает особую важность участию и вовлеченности молодежи в процесс управления столицей и постепенно формируется все больше платформ для того, чтобы сделать этот процесс более ощутимым и предметным, а также оказать содействие в реализации инновационных идей и инициатив молодежи.
Желаю вам непоколебимой воли и неиссякаемой энергии на пути к реализации ваших новых идей и инициатив, будучи уверенными в том, что вы вносите свой вклад в развитие и процветание своей страны.