Երևանի քաղաքապետարանն Ասիական զարգացման բանկի հետ կընդլայնի գործակցության ծրագրերը
Երևանի քաղաքապետարանն Ասիական զարգացման բանկի հետ համատեղ մի շարք ծրագրեր է իրականացնում, որոնք ուղղված են ենթակառուցվածների զարգացմանը: ԱԶԲ հայաստանյան մշտական առաքելության տնօրեն Դոն Լամբերտի հետ հանդիպման ժամանակ Երևանի փոխքաղաքապետներ Լևոն Հովհաննիսյանը, Սուրեն Գրիգորյանն ու Սարգիս Մադաթյանն անդրադարձել են Երևանի քաղաքային զարգացման ներդրումային ծրագրի երկրորդ փուլին, որով նախատեսվում է Իսակով-Արշակունյաց նոր ճանապարհահատվածի կառուցումը, և նախանշել առաջիկա անելիքները:
Որպես դիտարկվող նախագծեր՝ առանձնացվել է Թբիլիսյան-Եղվարդի խճուղիներ, Օդանավակայանի այլընտրանքային նոր ճանապարհահատվածների կառուցումը, որոնք էականորեն կբեռնաթափեն քաղաքի կենտրոնի երթևեկությունը, ինչպես նաև «Էլեկտրոնային շարժունակության» ծրագիրը:
Կարևորելով առկա գործընկերային կապերը՝ զրուցակիցները նկատել են, որ առկա է մեծ հնարավորություն՝ նախանշվող ծրագրերը գործնական փուլ տեղափոխելու, ինչպես նաև այդ նպատակին տեխնիկական, խորհրդատվական ու ֆինանսական աջակցություն տրամադրելու համար:

Мэрия Еревана и Азиатский банк развития расширяют сотрудничество
Мэрия Еревана и Азиатский банк развития осуществляют несколько совместных проектов, направленных наразвитие инфраструктур. Во время встречи с директором миссии АБР по Армении Доном Ламбертом заместители мэра Левон Оганнисян, Сурен Григорян и Саргис Мадатян коснулись второго этапа инвестиционной программы городского развития Еревана, которым предусматривается строительство нового участка дороги проспект Исакова-проспект Аршакуняц. Были также обсуждены дальнейшие действия.
В качестве рассматриваемых проектов было выделено строительство  Тбилисского шоссе-шоссе Аршакуняц,новая альтернативная дорога к аэропорту, что значительно разгрузит движение в центре города, а также программа «Электронная мибильность».
Подчеркивая важность партнерства,  собеседники отметили, что существуют широкие перспективы для перевода намеченных проектов в практическую фазу, а также предоставления технической, консултинговой и финансовой поддержки для этой цели.