Հետևողական վերահսկողություն` մայրաքաղաքի նախադպրոցական ուսումնական հաստատություններում
Երևանի քաղաքապետարանում կայացած աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ, որը վարել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, աշխատակազմի հանրակրթության վարչության պետը զեկուցել է, որ քաղաքապետարանի ենթակայության հանրակրթական դպրոցների ավարտական դասարաններում և մանկապարտեզների ավագ խմբերում սահմանվել է խիստ հսկողություն՝ ավարտական միջոցառումների կազմակերպման նպատակով հնարավոր դրամահավաքության դեպքերը բացառելու ուղղությամբ:
Ի կատարումն քաղաքապետի հանձնարարականի` նախորդ շաբաթ աշխատակազմի հանրակրթության և վերահսկողության վարչությունները Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայության 30 մանկապարտեզներում կատարել են մատակարարվող սննդի որակի և պահպանման պայմանների ուսումնասիրություններ: Արդյունքում խախտման դեպքեր չեն գրանցվել: Քաղաքապետը հանձնարարել է շարունակել հսկողությունը դպրոցներում և պարբերական ստուգումները մանկապարտեզներում:
Խորհրդակցության ժամանակ զեկուցվել է, որ ավարտին են մոտենում նաև հունիսի 1-ից մեկնարկող «Երևանյան ամառ» եռամսյա մշակութային միջոցառումների ծրագրի և ժամանակացույցի նախապատրաստական աշխատանքները, ինչպես նաև հստակեցվում է մայիսի 28-ի՝ Հանրապետության օրվա առթիվ կազմակերպվող միջոցառումների ծրագիրը: Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանձնարարել է վերոնշյալ ծրագրերը վերջնականապես հստակեցնելուց հետո հանրությանը ներկայացնել դրանց մանրամասներն ու ժամանակացույցը:

Последовательный контроль в дошкольных учебных заведениях столицы
В ходе состоявшегося в мэрии Еревана очередного рабочего совещания, которое вел мэр Тарон Маргарян, начальник управления общего образования доложила, что в выпускных классах муниципальных школ и старших группах детских садов установлен строгий контроль с целью исключения возможных случаев сбора денег в связи с проведением выпускных мероприятий.
Согласно поручению мэра Еревана Тарона Маргаряна, в муниципальных детских садах продолжается контроль за обеспечением качества поставляемых продуктов питания. На прошлой неделе, в результате проведенных управлением общего образования и контрольным управлением аппарата мэрии Еревана проверок в 30 детских садах столицы не были зарегистрированы случаи нарушения сроков годности и качества пищевых продуктов. Мэр поручил продолжить контроль в школах и проверки в детских садах.
Во время совещания было доложено, что подходят к концу подготовительные работы по организации трехмесячной программы мероприятий «Ереванское лето», которая начнется первого июня. Уточняется также программа праздничных мероприятий, организуeмых по случаю 28-го мая - Дня Республики. Мэр Тарон Маргарян поручил после окончательного уточнения программ представить общественности подробности и график проведения программ.