Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանձնարարել է բարձրացնել ներդրումային փաթեթների մասին տեղեկացվածության մակարդակը
Երևանի քաղաքապետարանում կայացած աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ, որը վարել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, աշխատակազմի զարգացման և ներդրումային ծրագրերի վարչության պետը զեկուցել է, որ շարունակվում են ներդրումային ծրագրերի մշակման աշխատանքները: Ներկայում Երևանի քաղաքապետարանի պաշտոնական կայքում տեղադրված է 71 ներդրումային ծրագիր, որոնցից 50-ը ներդրումային առաջարկներ են, 21-ը՝ արդեն իրականացման փուլում գտնվող ծրագրեր: Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանձնարարել է առկա բոլոր ներդրումային առաջարկների փաթեթները ներկայացնել ինչպես տեղի շահագրգիռ ներդրողներին, այնպես էլ արտերկրի գործընկերներին:
«Միայն մեր պաշտոնական կայքում ներդրումային առաջարկները տեղադրելով չպետք է բավարարվել: Անշուշտ, դա կարևոր է, բայց նստել, սպասել մինչև որևէ մեկը հետաքրքրություն կցուցաբերի դրանց հետ կապված, ճիշտ չէ: Զուգահեռ աշխատանքներ տարեք նաև պոտենցիալ ներդրողների հետ: Ներդրումային փաթեթները քննարկեք տեղի մեր գործարարների, շահագրգիռ կազմակերպությունների հետ: Բացի այդ, արտերկրի մեր քույր և գործընկեր քաղաքների գործընկերներին ևս պատշաճ ներկայացրեք դրանք: Համոզված եմ, որ նման մոտեցման արդյունքում նկատելի աշխուժացում կունենանք ներդրումային ծրագրերի իրականացման ուղղությամբ: Ըստ այդմ ակնկալում եմ, որ այսուհետ պարբերաբար զեկուցեք նաև այս աշխատակարգով տարված աշխատանքների ընթացքի մասին», - նշել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը:
Խորհրդակցության ընթացքում աշխատակազմի մշակույթի և տուրիզմի, բնապահպանության, կոմունալ տնտեսության, շինարարության և բարեկարգման, ինչպես նաև արտաքին ձևավորման և գովազդի վարչություններին քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանձնարարել է ստեղծել աշխատանքնային խումբ և մեկ ամսում գույքագրել մայրաքաղաքի զբոսաշրջային հետաքրքրություն ներկայացնող վայրերը և այդ հասցեներում աշխատանքներ տանել կանաչապատման, բարեկարգման և պատշաճ տեսքի ապահովման ուղղությամբ:

Мэр Тарон Маргарян поручил повысить уровень информированности о инвестиционных пакетах
В ходе состоявшегося в мэрии Еревана очередного рабочего совещания, которое вел Тарон Маргарян, начальник управления по развитию и инвестиционным программам аппарата мэрии доложил, что на официальном сайте мэрии Еревана уже опубликована 71 инвестиционная программа, из которых 50 - инвестиционные предложения, а 21-реализуемые программы. Мэр Тарон Маргарян поручил имеющиеся инвестиционные предложения представить как местным заинтересованным инвесторам, так и зарубежным партнерам.
«Мы не должны довольствоваться только размещением инвестиционных предложений на официальном сайте мэрии. Несомненно, это очень важно, но сидеть и ждать, пока кто-то к ним проявит интерес, неразумно. Параллельно работайте также с потенциальными инвесторами. Обсуждайте инвестиционные пакеты с местными предпринимателями и заинтересованными компаниями. Помимо этого, должным образом представьте их нашим партнерам из городов-побратимов и городов-партнеров. Я убежден, что в результате такого подхода будет активизирована реализация инвестиционных программ»,-отметил мэр Тарон Маргарян.
В ходе рабочего совещания управлениям культуры и туризма, охраны природы, коммунального хозяйства, строительства и благоустройства, а также внешнeго оформления и рекламы аппарата мэрии Тарон Маргарян поручил создать рабочую группу и за месяц провести инвентаризацию мест, представляющих интерес для туристов и по этим адресам организовать работы по озеленению и благоустройству.