Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի ուղերձը Ուսանողների և երիտասարդների ազգային օրվա առթիվ
Անհերքելի փաստ է, որ ցանկացած երկրի առաջընթացի ու ձեռքբերումների հիմնական գրավականը մտածող, գիտակ և նպատակաուղղված երիտասարդությունն է:
Մենք՝ հայերս, ավանդաբար մեծ ձգտում ենք ունեցել դեպի գիտելիքն ու առաջադեմ գաղափարները, և ուրախալի է, որ մեր երիտասարդներն այսօր էլ աչքի են ընկնում թե՛ գիտելիքի հանդեպ ունեցած հատուկ վերաբերմունքով և թե՛ աշխարհում մրցունակ լինելու անկասելի նպատակասլացությամբ: Այսօր ունենք իրավամբ արժանապատիվ երիտասարդություն, ովքեր և՛ իրենց գիտելիքով, և՛ իրենց հայրենասիրությամբ ու հայրենիքի պաշտպանը լինելու իրենց անմնացորդ նվիրումով ամեն օր են ապացուցում, որ Հայաստանն ունի՛ լուսավոր ու արժանապատիվ ապագա:
Ու ես վստա՛հ եմ, որ մեր երիտասարդներն իրենց ողջ եռանդով ու նվիրումով կշարունակեն մասնակցել մեր երկրի զարգացմանը, առաջընթացին ու Հայաստանն ըստ արժանվույն աշխարհին ներկայացնելու պատվաբեր գործին:
Սիրելի՛ ուսանողներ և երիտասարդներ,
կրկին շնորհավորելով Ուսանողների և երիտասարդների ազգային օրվա առթիվ, մաղթում եմ ձեզ անկոտրում կամք, հաջողություններ ուսումնառության մեջ և ձեր բոլոր նախաձեռնումներում։ Համոզվա՛ծ եղեք, որ Երևանի քաղաքապետարանը միշտ պատրաստ է սատարել կառուցողական ձեր բոլոր նախաձեռնություններին ու ծրագրերին։ Մնացե՛ք հավատարիմ ձեր նպատակներին՝ ի շահ Հայաստանի ու քաղաքամայր Երևանի:

Послание Тарона Маргаряна по случаю Национального дня студентов и молодежи
Неопровержим тот факт, что именно вдумчивая, эрудированная и целенаправленная молодежь является залогом прогресса и достижений любой страны.
По традиции, мы-армяне, всегда стремились к знаниям, передовым идеям, и радует то, что наша молодежь отличается особым отношением к знаниям и неудержимым стремлением быть конкурентоспособными во всем мире. Сегодня мы имеем действительно достойную молодежь, которая своими знаниями, патриотизмом и преданностью родине каждый день доказывает, что будущее Армении будет светлым и достойным.
И я уверен, что представители молодежи будут и впредь активно участвовать в развитии и процветании нашей страны и должным образом представлять Армению всему миру.
Дорогие студенты и представители молодежи,
Еще раз поздравляю вас с этим национальным праздником, желаю вам непоколебимой воли, успехов в учебе и во всех начинаниях. Будьте уверены, что мэрия Еревана всегда готова поддержать все ваши конструктивные инициативы и программы. Оставайтесь верны своим целям во благо Армении и столицы Еревана.