«Կրթական ուղևորություն դեպի ԱՄԷ» ծրագրի մասնակիցները հյուրընկալվել են Երևան քաղաքի պատմության թանգարանում
06.03.2024
«Երաժշտություն հանուն ապագայի» մշակութային հիմնադրամի նախաձեռնությամբ իրականացված «Կրթական ուղևորություն դեպի ԱՄԷ» ծրագրի մասնակիցները հյուրընկալվել են Երևան քաղաքի պատմության թանգարանում: Պատանի երաժիշտների հետ  հանդիպել է քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը:
Հիմնադրամի այս ծրագրին մասնակցել են Երևանի տարբեր երաժշտական և արվեստի դպրոցների ու քոլեջների՝ 10-19 տարեկան 34 պատանի շնորհալի երաժիշտներ։ Մերձավոր Արևելքի դասական երաժշտության ակադեմիայի (Middle East Classical Music Academy) և InClassica միջազգային փառատոնի շրջանակում նրանք բացառիկ հնարավորություն են ունեցել մասնակցելու աշխարհահռչակ երաժիշտների և արտիստների հետ վարպետության դասերի, դասախոսությունների, ինչպես նաև ստեղծագործական հանդիպումներ ունեցել հայտնի պրոֆեսորների հետ, ունկնդրել դասական համերգներ աշխարհի լավագույն նվագախմբերի և երաժիշտների մասնակցությամբ:

Участники програаммы «Учебная поедка в ОАЭ» посетили Музей истории Еревана
Участники программы «Учебная поездка в ОАЭ», которая осуществляется по инициативе культурного фонда «Музыка во имя будущего», посетили Музей истории Еревана. С молодыми музыкантами пообщался мэр Тигран Авинян.
В программе фонда приняли участие 34  одаренных музыкантов из разных музыкальных школ, школ искусств  и колледжей Еревана в возрасте 10-19 лет. В рамках международного фестиваля Академии классической музыки Ближнего Востока (Middle East Classical Music Academy) и InClassica музыканты имели возможность принять участие в мастер классах, лекциях, предоставленных музыкантами и артистами мирового класса, а также встретиться с известными профессорами, послушать классические концерты в исполнении лучших оркестров и музыкантов мира.