«Լավագույն մարզական ընտանիք-2017»-ի երևանյան փուլի հաղթող հաշմանդամ ունեցող 12 ընտանիքները մեկնել են Ծաղկաձոր
18.07.2017
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը «Լավագույն մարզական ընտանիք-2017» հանրապետական մրցույթի երևանյան փուլի հաղթող հաշմանդամ ունեցող 12 ընտանիքներին ճանապարհել է Ծաղկաձոր: Հաշմանդամ ունեցող ընտանիքները մարզական այս միջոցառմանն առանձին հաշվարկով մասնակցում են 2014 թվականից սկսած: ՀՀ Նախագահի «Լավագույն մարզական ընտանիք» ամենամյա մրցանակի այս տարվա հանրապետական մրցույթի եզրափակիչ փուլը կկայանա հուլիսի 17-23-ը։
Ողջունելով մարզասեր ընտանիքներին՝ Երևանի քաղաքապետը բարի երթ ու հաղթական մրցելույթներ է մաղթել նրանց: Կարևորելով մարզական նմանատիպ մրցույթների կազմակերպումը՝ Տարոն Մարգարյանը նկատել է, որ դրանք առանձնակի դերակատարում ունեն բնակչության շրջանում ֆիզիկական դաստիարակության կարևորության գաղափարի ամրապնդման, մասսայական սպորտի զարգացման համար, ինչն իր հերթին նպաստում է առողջ ապրելակերպին:
Մրցույթի մասնակիցները վստահեցրել են, որ կանեն հնարավորը` մայրաքաղաքի մարզական պատիվը բարձր պահելու և հաղթանակով Երևան վերադառնալու համար:

12 семей, в которых есть люди с ограниченными возможностями, победившие в ереванском этапе соревнования «Лучшая спортивная семья 2017», отправились в Цахкадзор
18.07.2017
Мэр Еревана Тарон Маргарян проводил в Цахкадзор 12 семей, в которых есть люди с ограниченными возможностями, победивших в ереванском этапе соревнования «Лучшая спортивная семья 2017».
Семьи, в которых есть инвалиды, в отдельном зачете участвуют с 2014 года. Финал республиканского соревнования «Лучшая спортивная семья 2017» состоится с 17-го по 23-е июля.
Поприветствовав спортивные семьи, мэр Еревана пожелал им удачи и побед. Подчеркнув важность организации подобных спортивных мероприятий, Тарон Маргарян отметил, что они играют важную роль в укреплении физического воспитания и развития массового спорта среди населения, тем самым способствуя популяризации здорового образа жизни.
Участники соревнования в свою очередь заверили, что сделают все возможное для поддержания высокой спортивной чести столицы.