Լեհ բլոգերներն առաջարկում են Երևանը դիտարկել որպես ընտանեկան հանգստի կազմակերպման ուղղություն
Երևանը, որպես զբոսաշրջային նախընտրելի ուղղություն, շարունակում է մնալ ուշադրության կենտրոնում: Գարնանային զբոսաշրջության զարգացման միջոցառումների շրջանակում ապրիլի 4-7-ը Երևան էին այցելել ազգությամբ լեհ բլոգեր ամուսիններ Մագդա և Սերգիուս Պինկվարտները՝ իրենց որդու հետ, ովքեր մասնագիտացած են ընտանեկան ճամփորդության կազմակերպման նախընտրելի վայրերը բացահայտելու ուղղությամբ և թղթակցում են հանրահայտ «Նեյշնլ Ջեոգրաֆիկ» (National Geographic) ամսագրի լեհական տարբերակին:
Երևանի քաղաքապետարանի տուրիզմի բաժնի աջակցությամբ լեհ բլոգերները ճանաչողական այցեր են կատարել Երևանում, ծանոթացել քաղաքի առօրյային և զբոսաշրջային հետաքրքրություն ներկայացնող վայրերին:
Երևանի մասին այցից ստացած հիացական տպավորությունները լրագրողները հայտնել են իրենց բլոգում՝ ներկայացնելով այն որպես բազմադարյա պատմություն ունեցող քաղաք՝ տեսարժան վայրերով, առաջարկելով այն որպես ընտանիքով ճանապարհորդելու գրավիչ ուղղություն:
«Երևանն իսկապես շատ հյուրընկալ քաղաք է: Մեր այցի ընթացքում մենք եղանք ամենահետաքրքիր վայրերում և ծանոթացանք Հայաստանի մայրաքաղաքի պատմությանը, մշակույթին և ավանդույթներին: Երևանն աննկարագրելի ու տպավորիչ տեսարանների քաղաք է, որն ընդմիշտ դրոշմվում է հիշողության մեջ: Քաղաքը հիանալի է նաև ընտանեկան ճամփորդության համար. այն անվտանգ է, ապահով և շատ ջերմ», - մասնավորապես նշել է բլոգեր և լրագրող Մագդալենա Պինկվարտը:
Ի դեպ, նրանք նաև նշել են, որ առաջիկայում «Նեյշնլ Ջեոգրաֆիկ Լեհաստան» (National Geographic Polska) ամսագրում Հայաստանին և Երևանին նվիրված ավելի ընդգրկուն հոդված լույս կտեսնի:

Польские блоггеры предлагают рассмотреть Ереван как направление для семейного отдыха
Ереван, как популярное туристическое направление, продолжает оставаться в центре внимания. В рамках мероприятий, направленных на развитие весеннего туризма, с 4-го по 7-е апреля Ереван посетили польские блоггеры, супружеская пара Магда и Сергиус Пинквартнер со своим сыном. Супруги специализируются в организации семейного отдыха, открывая наиболее предпочтительные для этого места, и являются корреспондентами польской версии популярного журнала National Geographic.
При содействии отдела туризма аппарата мэрии Еревана польские блоггеры совершили экскурсию по Еревану и познакомились с местами, представляющими туристический интерес.
Своими впечатлениями о столице журналисты поделились в своем блоге, представляя Ереван как город с многовековой историей и впечатляющими достопримечательностями.
«Ереван, действительно, гостеприимный город. Во время нашего визита мы побывали в самых интересных местах и познакомились с историей, культурой и традициями столицы Армении. Ереван - неописуемый и впечатляющий город, который остаётся в памяти навсегда. Он также отлично подходит для семейного отдыха. Ереван безопасный, надежный и очень теплый»,-отметила блоггер и журналист Магдалена Пинкварт.
Отметим, что польские блоггеры сообщили также, что в скором времени в журнале «National Geographic –Польша» (National Geographic Polska) будет опубликована статья, посвященная Армении и Еревану.