Մայրաքաղաքում նոյեմբերի 21-26-ը կանցկացվի Երևանի արտաքին գովազդի երկրորդ փառատոնը
Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի արտաքին ձևավորման և գովազդի վարչության կողմից նոյեմբերի 21-26-ը մայրաքաղաքում կանցկացվի Երևանի արտաքին գովազդի 2-րդ փառատոնը: Նախաձեռնության նպատակն է խթանել տարածաշրջանում գովազդի ոլորտի զարգացումը, ինչպես նաև հայկական շուկայում միջազգային լավագույն փորձի ներդրումը:
Փառատոնը մեկ հարկի տակ է համախմբելու աշխարհահռչակ գովազդային ընկերությունների ներկայացուցիչների և գովազդի ոլորտի մասնագետների, որոնք կանցկացնեն վարպետության դասեր, կմասնակցեն մասնագիտական համաժողովների: Նշենք, որ արտաքին գովազդի երկրորդ փառատոնի շրջանակում Երևան են ժամանելու աշխարհի առաջատար DDB, Saatchi & Saatchi, JC Decaux, Jung v Matt գովազդային գործակալությունների արտ-տնօրենները:
Փառատոնի հանդիսավոր բացումը տեղի կունենա նոյեմբերի 21-ին` ժամը 19:00-ին, Հայաստանի ազգային պատկերասրահում: Ծրագրի շրջանակում համապատասխան անվանակարգերում ներկայացված հայկական գովազդի շուկայի լավագույնը ճանաչված նմուշները կպարգևատրվեն:
Առավել մանրամասն տեղեկատվության, ինչպես նաև փառատոնի մասնակցության կարգին ծանոթանալու համար այցելեք փառատոնի պաշտոնական կայքը`  http://www.yoaf.am:

С 21-го по 26-е ноября в столице пройдет второй фестиваль наружной рекламы Еревана
Управление внешнего оформления и рекламы аппарата мэрии Еревана проведет с 21-го по 26-е ноября в столице второй фестиваль наружной рекламы Еревана. Цель фестиваля- способствовать развитию рекламной отрасли в регионе, а также внедрению лучшего международного опыта на армянском рынке.
Фестиваль объединит представителей всемирно известных рекламных компаний и экспертов сферы, которые проведут мастер классы, примут участие в форумах.
Стоит отметить, что в рамках второго фестиваля наружной рекламы Еревана в столицу прибудут арт-директора мировых ведущих рекламных агентств DDB, Saatchi & Saatchi, JC Decaux, Jung v Matt.
Торжественная церемония открытия фестиваля состоится 21-го ноября в 19:00 в Национальной галерее Армении. Модели, представленные в рамках программы и признанные лучшими на армянском рекламном рынке, будут награждены в соответствующих номинациях.
Более подробная информация о фестивале доступна на официальном сайте фестиваля по адресу www.yoaf.am.