Մայրաքաղաքում շարունակվում են տոնական ձևավորման աշխատանքները
Երևանի քաղաքապետարանը Ամանորի և Սուրբ ծննդյան տոներին ընդառաջ սկսել և շարունակում է մայրաքաղաքի տոնական ձևավորման աշխատանքները: Մայրաքաղաքի գլխավոր և երկրորդական փողոցներում, այգիներում ու պուրակներում, ինչպես նաև շատրվաններին տեղադրվում են տոնական լուսավորության համակարգեր ու լուսադիոդային զարդարանքներ:
Աստիճանաբար ամբողջանում է նաև հանրապետության գլխավոր տոնածառը: Այս տարի այն կզարդարվի 150 շարք լույսերով և շուրջ 400 խաղալիքով: Հանրապետության հրապարակից բացի, տոնածառեր են տեղադրվում նաև Երևանի բոլոր վարչական շրջանների կենտրոնական հատվածներում:
Գլխավոր տոնածառի լույսերը և մայրաքաղաքի տոնական արտաքին լուսավորությունը կմիացվեն դեկտեմբերի 19-ին, որով կազդարարվի ամանորյա միջոցառումների մեկնարկը:

В Ереване продолжаются работы по праздничному оформлению
В преддверии Нового года и Рождества мэрия Еревана проводит работы по праздничному оформлению столицы. На главных и второстепенных улицах, в парках и скверах устанавливаются системы праздничного освещения и светодиодные украшения. Продолжаются также работы по установке главной новогодней елки. В этом году елка будет украшена огнями в 150 рядов и 400 игрушками. Помимо Площади Республики, елки будут также установлены во всех административных районах столицы.
Огни главной новогодней ёлки и праздничные огни столицы зажгутся 19-го декабря, знаменуя начало новогодних мероприятий.