Մեկնարկել է ՀՀ երջանկահիշատակ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի հիշատակին նվիրված Հայաստանի Դուքենդո ֆեդերացիայի 10-րդ հոբելյանական հուշամրցաշարը
18.03.2017
Մեկնարկել է ՀՀ երջանկահիշատակ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի հիշատակին նվիրված Հայաստանի Դուքենդո ֆեդերացիայի կողմից արդեն ավանդական դարձած հուշամրցաշարը: 10-րդ հոբելյանական հուշամրցաշարին այս տարի մասնակցում են շուրջ 800 մարզիկներ Երևանից և ՀՀ մարզերից:
Հուշամրցաշարի բացման հանդիսավոր արարողության ժամանակ Դուքենդո միջազգային ֆեդերացիայի նախագահ Գոռ Վարդանյանը, ողջունելով մասնակիցներին ու ներկաներին, շնորհակալություն է հայտնել Երևանի քաղաքապետարանին և Մարգարյան ընտանիքին՝ ֆեդերացիային մշտապես աջակցելու, ինչպես նաև հուշամրցաշարի կազմակերպման ու անցկացման գործում ունեցած ներդրման համար: Հայաստանի Դուքենդո ֆեդերացիայի նախագահ Հայկ Վարդանյանն էլ նշել է, որ ֆեդերացիայի սաներից յուրաքանչյուրն այսօր առաջնորդվում է Անդրանիկ Մարգարյանի գաղափարախոսությամբ և նրա՝ սերունդներին փոխանցած պատգամներով, նկատելով, որ դրա մեջ առաջնայինն, անշուշտ, հայրենասիրությունն է:
Հուշամրցաշարի շրջանակում տեղի է ունեցել նաև սև գոտիների հանձնման հանդիսավոր արարողություն: Ֆեդերացիայի 29 մարզիկներ արժանացել են սև գոտի բարձրագույն պարգևի:

Стартовал 10-ый юбилейный мемориальный турнир федерации Дукендо Армении, посвященный памяти премьер-министра РА Андраника Маргаряна
18.03.2017
Стартовал 10-й мемориальный турнир федерации Дукендо Армении, посвященный памяти премьер-министра РА Андраника Маргаряна. В ставшем уже традиционным мемориальном турнире в этом году участвуют почти 800 спортсменов из Еревана и областей РА.
В ходе торжественной церемонии открытия турнира, президент Международной федерации Дукендо Гор Варданян поприветствовав участников и присутствующих, выразил благодарность мэру Еревана и семье Маргарян за постоянное содействие и вклад в дело организации и проведения мемориального турнира.
В рамках торжественной церемонии открытия турнира, спортсмены из филиала Дукендо-Аван, выступили с показательными номерами. 29 спортсменов стали обладателями черных поясов.