«Մենք հաշվետու ենք մեր համաքաղաքացիներին». 2016 թվականին սահմանամերձ զորամասեր են այցելել 1200 երևանաբնակ զինծառայողների ծնողներ
Շարունակում ենք «Մենք հաշվետու ենք մեր համաքաղաքացիներին» խորագրի ներքո Երևանի քաղաքապետարանի ծրագրերով մայրաքաղաքում իրականացված աշխատանքների ամփոփ ներկայացումը:
2016 թվականին Երևանի քաղաքապետարանի նախաձեռնությամբ 1200 երևանաբնակ զինծառայողների ծնողներ հերթական անգամ այցելել են սահմանամերձ զորամասերում ծառայող իրենց որդիներին: Արդեն ավանդական դարձած այս ծրագրի շրջանակում 2013-2016թթ. սահմանամերձ զորամասեր ընդհանուր առմամբ այցելել են 6700 երևանաբնակ զինծառայողների ծնողներ:
Հիշեցնենք, որ Երևանի քաղաքապետարանի 2016 թվականի տարեկան հաշվետվության էլեկտրոնային տարբերակը տեղադրված է Երևանի քաղաքապետարանի yerevan.am պաշտոնական կայքում:

«Мы подотчетны перед нашими горожанами»: в 2016 году 1200 родителей военнослужащих, проживающих в Ереване, посетили приграничные воинские части
Мы продолжаем рубрику «Мы подотчетны перед нашими горожанами», представляя краткий отчет работ, реализованных в столице в рамках программ мэрии Еревана.
По инициативе мэрии Еревана в 2016 году был организован очередной визит 1200 родителей военнослужащих, проживающих в Ереване, в приграничные воинские части. В рамках традиционной программы, с 2013-2016гг. число посещений составило 6700.