Միջոցառումներ՝ նախատեսված «Սանկտ Պետերբուրգի օրերը Երևանում» ծրագրի շրջանակում
Ծրագրի շրջանակում կանցկացվեն ինչպես մշակութային միջոցառումներ, ցուցահանդեսներ, այնպես էլ կլոր-սեղան քննարկումներ, վարպետության դասեր և երկկողմ համագործակցության հարցերով համաժողով:
1. Նոյեմբերի 10-ին՝ ժամը 10:00-ից Էլիտ պլազա բիզնես կենտրոնի «Մանթաշև»  սրահում կանցկացվի երկկողմ համագործակցության հարցերով համաժողով:
2. Նոյեմբերի 10-ին՝ ժամը 11:30-ից Երևանի առևտրաարդյունաբերական պալատում կանցկացվի կլոր սեղան-քննարկում առևտրատնտեսական համագործակցության հարցերով, որի ընթացքում կներկայացվեն երկու քաղաքների ներդրումային հնարավորությունները:
3. Նոյեմբերի 10-ին՝ ժամը 11:30-ից Ա. Ս. Պուշկինի անվան հ.8 դպրոցում կանցկացվի կրթության հարցերով կլոր սեղան-քննարկում` «Ապագայի դպրոցը միասին ենք ստեղծում» թեմայով:
4. Նոյեմբերի 10-ին՝ ժամը 11:30-ից Երևանի քաղաքապետարանում կանցկացվի «Պետական համակարգում քաղաքացիների դիմումների հետ աշխատանքներում ժամանակակից տեխնոլոգիաներ» թեմայով կլոր սեղան-քննարկում:
5. Նոյեմբերի 10-ին՝ ժամը 11:00-18:00-ը, Սանկտ Պետերբուրգից ժամանած բժիշկների կողմից Սուրբ Աստվածամայր բժշկական կենտրոնում և հ. 17 պոլիկլինիկայում կանցկացվեն վարպետության դասեր:
6. Նոյեմբերի 10-ին՝ ժամը 13:00-14:00-ը, Ալ. Սպենդիարյանի անվան երաժշտական դպրոցում կանցկացվեն վոկալի և երաժշտական գործիքների վարպետության դասեր:
7. Նոյեմբերի 10-ին՝ ժամը 13:30-ին, Երևան քաղաքի պատմության թանգարանում տեղի կունենա «Մարտական մատիտ» նկարների ցուցադրության բացումը:
8. Նոյեմբերի 10-ին՝ ժամը 18:30-ից Առնո Բաբաջանյանի անվան փոքր ֆիլհարմոնիայի դահլիճի նախասրահում կանցկացվի «Ես նկարում եմ Պետերբուրգը» մանկական միջազգային մրցույթի առաջին փուլի նկարների ցուցադրությունը:
9. Նոյեմբերի 10-ին՝ ժամը 19:00-ին, Առնո Բաբաջանյանի անվան փոքր ֆիլհարմոնիայի դահլիճում տեղի կունենա «Բիս Կվիտ» խմբի համերգը:
10.Նոյեմբերի 11-ին՝ ժամը 10:00-18:00-ը, Ալեքսանդր Թամանյանի թանգարանում Ի. Ե. Րեպինի անվան ռուսական գեղարվեստի ակադեմիայի սաների կողմից կանցկացվի ճարտարապետական գրաֆիկայի աշխատանքների ցուցադրություն:

Мероприятия, предусмотренные в рамках программы «Дни Санкт-Петербурга в Ереване»
В рамках программы будут проведены культурные мероприятия, выставки, а также состоятся круглый стол, мастер-классы и форум по вопросам двустороннего сотрудничества.
1. 10-го ноября с 10.00- в зале «Манташев» бизнес-центра «Элит Плаза» будет проведен форум по вопросам двустороннего сотрудничества.
2. 10-го ноября с 11.30 в торгово-промышленной палате Еревана состоится круглый стол-обсуждение по вопросам торгово-экономического сотрудничества, в ходе которого будут представлены инвестиционные возможности двух городов.
3. 10-го ноября с 11.30 в школе №8 имени А.С. Пушкина состоится круглый стол-обсуждение на тему  «Школу будущего строим вместе».
4. 10-го ноября с 11.30 в мэрии Еревана состоится конференция на тему «Современные технологии в работе с обращениями граждан в органах государственной власти».
5. 10-го ноября с 11.00-18.00 прибывшие из Санкт-Петербурга врачи проведут мастер-классы в медицинском центре «Сурб Аствацамайр» и в поликлинике №17.
6. 10-го ноября с 13.00-14.00 в музыкальной школе имени А. Спендиаряна пройдут мастер-классы по вокалу и по игре на музыкальных инструментах.
7. 10-го ноября в 13.30 в музее истории города Ереван состоится открытие выставки «Боевой карандаш».
8. 10-го ноября с 18.30 в фойе концертного зала филармонии им. Арно Бабаджаняна состоится выставка картин первого этапа международного детского конкурса «Я рисую Петербург».
9. 10-го ноября в 19.00 в концертном зале филармонии им. Арно Бабаджаняна состоится концерт группы «Бис-Квит».
10. 11-го ноября с 10.00-18.00 в музее Александра Таманяна состоится выставка архитектурной графики студентов Российской Академии Художеств имени И.Е.Репина.