Մշտական աջակցություն՝ պետություն-համայնք-մասնավոր հատված համագործակցության շրջանակում իրականացվող ներդրումային ծրագրերին
Երևանի քաղաքապետարանում տեղի ունեցած աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ, որը վարել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, աշխատակազմի զարգացման և ներդրումային ծրագրերի վարչության պետը զեկուցել է, որ շարունակվում են Երևանի քաղաքապետարանի ներդրումային առաջարկները գործարար շրջանակներին և համապատասխան կառույցներին ներկայացնելու աշխատանքները։ Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանձնարարել է շարունակել ներդրումների ներգրավման ուղղությամբ հետևողական աշխատանքները և ակտիվացնել պետություն-համայնք-մասնավոր հատված համագործակցության շրջանակում իրականացվող ծրագրերը:
«Հատկապես վերջին տարիներին բավականին ակտիվ ու արդյունավետ համագործակցություն է ձևավորվել մասնավորի հետ և կյանքի կոչվող յուրաքանչյուր ծրագիր փաստում է, որ պետություն-համայնք-մասնավոր հատված համագործակցությունը կարող է լավ արդյունք տալ: Սա, ըստ էության, մեզանում նոր ձևավորվող մշակույթ է, և մեկ անգամ ևս վստահեցնում եմ, որ Երևանի քաղաքապետարանն իր լիազորությունների շրջանակում շարունակելու է աջակցել պետություն-համայնք-մասնավոր հատված համագործակցությամբ ներդրումային ծրագրերի իրականացմանը», - ընդգծել է Տարոն Մարգարյանը:

Постоянное содействие инвестиционным программам, реализуемым в рамках сотрудничества община-частный сектор-государство
В ходе состоявшегося очередного рабочего совещания, которое вел мэр Тарон Маргарян, начальник управления развития и инвестиционных программ аппарата мэрии доложил, что инвестиционные предложения мэрии Еревана представляются деловым кругам и заинтересованным организациям. Мэр Тарон Маргарян поручил продолжить работы по привлечению инвестиций и активизировать программы, реализуемые в рамках сотрудничества община-частный сектор-государство.
«За последние годы сформировалось активное и эффективное сотрудничество особенно с частным сектором, и каждая реализуемая программа свидетельствует о том, что сотрудничество община-частный сектор-государство может дать хороший результат. Хочу еще раз заверить, что в рамках своих полномочий мэрия Еревана и впредь будет содействовать инвестиционным программам, реализуемым в рамках сотрудничества община-частный сектор-государство»,-подчеркнул Тарон Маргарян.