Օպերային թատրոնը նախապատրաստվում է Անգլիայի ազգային բալետի երևանյան հյուրախաղերին
Նրանց ներկայացումների տոմսերը վաճառվում են ամիսներ, անգամ տարիներ առաջ։ Նրանք ընդունում են միայն բացառիկ հրավերներ։
Մայիսի 10-ին և 11-ին աշխարհի ամենահայտնի Անգլիայի ազգային բալետը Երևանում կլինի 21-րդ դարի պարարվեստի գլուխգործոց համարվող՝ Ակրամ Խանի <Ժիզել> ներկայացմամբ։
Տարվա մշակութային ամենասպասված իրադարձությանը Օպերային թատրոնը պատրաստվում է շինարարական աշխատանքներով կուլիսներում, հանդերձարաններում, միջանցքներում։
Հյուրընկալել Անգլիայի ազգային բալետին նշանակում է սահմանել նոր միջազգային նշաձող մայրաքաղաքի համար։ Պահանջները քիչ չեն․ անգամ բեմական հագուստի լվացման համար առանձին տարածք է հատկացվել։ Հատուկ բալետային օրերի համար Օպերային բեմն ամբողջությամբ կկերպարանափոխվի։
Արվեստ՝ առանց սահմանների ու յուրօրինակ փիլիսոփայությամբ։ Ակրամ Խանի <Ժիզելը>-ը հնարավոր չէ չզգալ ու չվերապրել։ Մարմնի նրա լեզուն իրական է անիրական աստիճանի։
Նախագիծը Երևանի քաղաքապետարանն իրականացնում է իր մշակութային ծրագրերի շարքում։ Երևանի համար սա միջազգային առաջին մեգա նախագիծն է։ Երևանը կլինի 11-րդ մայրաքաղաքն աշխարհում, որ կընդունի Անգլիայի ազգային բալետին։

Театр оперы готовится к ереванским гастролям Английского национального балета
Билеты на их постановки продаются за месяцы и даже годы вперед. Они принимают только эксклюзивные приглашения.
10-ги и 11-го мая всемирно известный Английский национальный балет будет в Ереване с постановкой балета «Жизель» Акрам Хана, считающегося шедевром танцевального искусства 21-го века.
Театр оперы и балета готовится к самому долгожданному культурному мероприятию года, осуществляя строительные работы за кулисами, в гримерных, коридорах и т.д.
Прием Национального английского балета означает новый уровень для столицы. Есть немало требований, которые должны быть выполнены в плане помещений: для стирки сценических костюмов выделено специальное помещение, а сцена будет полностью ремонсруирована.
Искусство без границ и с особой философией. «Жизель» Акрам Хана невозможно не прочувствовать и не пережить. Его язык тела очень реалистичен и выразителен.
Мэрия Еревана осуществляет этот проект в рамках культурных программ. Это первый международный мегапроект для Еревана. Ереван станет 11-й столицей, принимающей Национальный английский балет.