Սահմանված ժամանակացույցով շարունակվում է քաղաքացիների ընդունելությունը
Երևանցիներին հուզող խնդիրները քննարկելու և օրենքի սահմաններում դրանց լուծում տալու նպատակով Երևանի քաղաքապետարանում և վարչական շրջանների ղեկավարների աշխատակազմերում սահմանված ժամանակացույցով շարունակվում է քաղաքացիների ընդունելությունը:
Փետրվար ամսին Արգիշտիի 1 հասցեում տեղակայված Երևանի քաղաքապետարանի վարչական շենքում և մայրաքաղաքի վարչական շրջանների ղեկավարների աշխատակազմերում ընդունելությանը մասնակցել է 888 քաղաքացի: Շաբաթվա սկզբի տվյալներով բարձրացված հարցերից 789-ին տրվել են սպառիչ պատասխաններ և համապատասխան պարզաբանումներ: Քաղաքապետարանի լիազորություններից դուրս բարձրացված հարցերի առնչությամբ քաղաքացիներն ուղղորդվել են իրավասու կառույցներ:

В мэрии Еревана и аппаратах административных районов согласно утверждённому графику продолжается приём граждан.
В феврале текущего года в приеме, организованном в административном здании мэрии Еревана и аппаратах административных районов, приняли участие 888 граждан. На поднятые вопросы были даны исчерпывающие ответы и соответствующие пояснения.
789 поднятых гражданами вопросов получил соответствующее решение. Письма и заявления, выходящие за рамки полномочий мэрии, были перенаправлены в соответствующие компетентные учреждения.