Սեմինար-քննարկում՝ Երևանի շտապբուժօգնության մեքենաների վարորդների համար
Երևանի քաղաքապետարանի «Շտապբուժօգնություն» ՓԲԸ վարչական համալիրում շտապօգնության մեքենաների վարորդների համար կազմակերպվել էր սեմինար-քննարկում` ՃՈ ղեկավար կազմի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ: Քննարկումը վարել են «Շտապբուժօգնություն» ՓԲԸ տնօրեն Թագուհի Ստեփանյանը, ՀՀ ՃՈ պետ Եգոր Կարապետյանը, ՀՀ ՃՈ պետի տեղակալ Նորիկ Սարգսյանն ու ՃՈ 1-ին սպայական գումարտակի հրամանատարի տեղակալ Հայկազ Մաթևոսյանը:
Սեմինար-քննարկման նպատակը շտապօգնության մեքենաների վարորդների հետ համագործակցությունը սերտացնելն ու վերջիններին իրենց իրավունքների և պարտականությունների մասին առավել մանրամասն տեղեկացնելն էր:
Քննարկվել են նաև շտապօգնության մեքենաների վարորդների և երթևեկության մյուս մասնակիցների միջև հնարավոր հակասությունները բացառելու նպատակով ՃՈ աշխատակիցների կողմից ակնկալվող աջակցության հնարավորությունները:

Семинар для водителей машин скорой медицинской помощи Еревана
В административном здании ЗАО «Скорая медицинская помощь» для водителей машин скорой медицинской помощи был организован семинар с участием представителей руководящего состава дорожной полиции. Модераторами семинара были директор ЗАО «Скорая медицинская помощь» Тагуи Степанян, начальник Дорожной полиции РА Егор Карапетян, заместитель начальника Дорожной полиции Норик Саргсян и заместитель командующего первым офицерским батальоном Дорожной полиции Еревана Айказ Матевосян.
Главная цель проводимого семинара – укрепление сотрудничества с водителями машин скорой помощи и подробное информирование водителей о своих правах и обязанностях.
В рамках семинара были также обсуждены возможности сотрудников дорожной полиции в оказании содействия при предотвращении возможных конфликтов между водителями машин скорой помощи и другими участниками дорожного движения.