Տեղեկատվական աջակցություն` մեր քաղաք այցելած զբոսաշրջիկներին
Մայրաքաղաքում գարնանային զբոսաշրջության խթանման միջոցառումների ծրագրի շրջանակում Երևանի քաղաքապետարանի տուրիզմի բաժինը, ՀՀ-ում ԻԻՀ դեսպանատան հետ համագործակցելով, նախաձեռնել է մի ծրագիր, որը միտված է տեղեկատվական աջակցություն ցուցաբերելու այս օրերին Երևան ժամանող զբոսաշրջիկներին:
Երևանի մարդաշատ և զբոսաշրջային հետաքրքրություն ներկայացնող վայրերում Վ. Բրյուսովի անվան լեզվահասարակագիտական համալսարանի երիտասարդ կամավորների մասնակցությամբ իրանցի զբոսաշրջիկներին են բաժանվել երկլեզու քարտեզներ և տեղեկատվական ուղեցույցեր, որոնք պատրաստվել են Երևանի քաղաքապետարանի տուրիզմի բաժնի կողմից:
Ուղեցույցերում ներառված է զբոսաշրջիկների համար անհրաժեշտ տեղեկատվություն, մասնավորապես՝ Երևանի քաղաքապետարանի կողմից մարտի 20-30-ը նախատեսված միջոցառումների ծրագրի վերաբերյալ:

Информационное содействие туристам, посетившим Ереван
В рамках программы мероприятий по стимулированию весеннего туризма в столице, отдел туризма аппарата мэрии Еревана совместно с посольством Исламской Республики Иран (ИРИ) в РА, инициировала программу по оказанию информационной поддержки туристам, прибывшим в Ереван.
Молодые волонтеры Ереванского государственного университета языков и социальных наук им. В.Брюсова в многолюдных и, представляющих туристический интерес местах раздают иранским туристам карты города на двух языках и информационные брошюры.
В подготовленных отделом туризма мэрии Еревана путеводителях включена вся необходимая для туристов информация, в частности о программе мероприятий мэрии Еревана, намеченных на период с 20-го по 30-е марта.