Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր այցելողների տրանսպորտային սպասարկումը կկազմակերպվի առավոտյան 08:30-ից մինչև 22:00
23.04.2018
Երևանի քաղաքապետի 2018թ. ապրիլի 16-ի «Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված միջոցառում կազմակերպելու մասին» որոշման համաձայն` 2018թ. ապրիլի 24-ին՝ Հայոց մեծ եղեռնի զոհերի հիշատակի օրվա կապակցությամբ, Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր այցելողները «Հրազդան» մարզադաշտին հարող տարածքից ժամը 08:30-ից մինչև 22:00-ն անվճար կտեղափոխվեն հետևյալ երթուղիներով.
• Թ.1 երթուղի` «Հրազդան» մարզադաշտ-Աթենքի փողոց-Հաղթանակի կամուրջ-Արգիշտիի-Իտալիայի-Խորենացու-Ագաթանգեղոսի փողոցներ-մետրոպոլիտենի «Զորավար Անդրանիկ» կայարան:
Հետադարձը` Ագաթանգեղոսի-Գր. Լուսավորչի-Արգիշտիի փողոցներ-Հաղթանակի կամուրջ-Աթենքի փողոց-«Հրազդան» մարզադաշտ:
• Թ.2 երթուղի-«Հրազդան» մարզադաշտ-Ծիծեռնակաբերդի խճուղի-Լենինգրադյան, Կիևյան փողոցներ-մետրոպոլիտենի «Բարեկամություն» կայարան:

Транспортное обслуживание посетителей мемориального комплекса Цицернакаберд будет организовано с 08:30 до 22:00
Согласно решению мэра Еревана от 16-го апреля 2018г. «Об организации мероприятий, приуроченных к Дню памяти жертв Геноцида армян», 24-го апреля 2018г. все желающие посетить Мемориал могут воспользоваться бесплатным транспортом с 08:30 до 22:00 от стадиона «Раздан» по следующим маршрутам:
• Маршрут №1: стадион «Раздан»-ул.Атенка-мост Победы, ул. Аргишти, Италии, Хоренаци, Агатангехоса-станция метро «Зоравар Андраник».
Обратный маршрут–ул. Агатангехоса–Гр.Лусаворича–Аргишти–мост Победы– ул.Атенка–стадион «Раздан».
• Маршрут №2: стадион «Раздан»-Цицернакабердское шоссе–ул.Ленинградян–Киевян– станция метро «Барекамутюн».