Ճանաչողական այցով Երևանում է գտնվում Անդորրայի Էսկալդես-Էնգորդան քաղաքի պատվիրակությունը
Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Դավիթ Օհանյանը հանդիպել է Անդորրայում ՀՀ պատվո հյուպատոս Արա Բաղդասարյանի հրավերով ճանաչողական այցով Երևան ժամանած Անդորրայի մայրաքաղաք Անդորրա-Լա Վելյայի մի մասը հանդիսացող Էսկալդես–Էնգորդան քաղաքի պատվիրակությանը, որի կազմում են եղել Էսկալդես-Էնգորդանի փոխքաղաքապետ Մարկ Կալվետ Սոլայը և գլխավոր ճարտարապետ Ժերար Սոլանը: Ողջունելով հյուրերին և համառոտ տեղեկություններ ներկայացնելով Երևանի մասին՝ Դավիթ Օհանյանը նշել է, որ ՀՀ մայրաքաղաքն այս տարի նշելու է հիմնադրման 2800-ամյակը, և հայտնել, որ Երևանը գործընկերային ու բարեկամական կապեր ունի աշխարհի բազմաթիվ երկրների քաղաքների հետ և պատրաստակամ է համագործակցելու նաև Անդորրա-Լա-Վելյայի հետ:
Էսկալդես-էնգորդանի փոխքաղաքապետ Մարկ Կալվետ Սոլայն իր հերթին նշել է, որ հոկտեմբերի 11-12-ը Երևանում կայանալիք Ֆրանկոֆոնիայի 17-րդ գագաթաժողովին կմասնակցեն նաև Անդորրայի նախագահ Անտոնի Մարտին և արտաքին գործերի նախարար Աննա Օվակը, իսկ Երևան կատարած այս ճանաչողական այցը նաև երկու մայրաքաղաքների միջև կապեր հաստատելու խթան կհանդիսանա:
Անդորրայում ՀՀ պատվո հյուպատոս Արա Բաղդասարյանն էլ նշել է, որ այս տարի լրանում է հայ-անդորրական դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 15-ամյակը, ինչի կապակցությամբ վերջերս Անդորրայում կանգնեցվել է խաչքար-հուշարձան:

Делегация города Эскалдес-Энгордан (Андорра) посетила Ереван с ознакомительным визитом
Заместитель мэра Еревана Давид Оганян встретился с членами делегации города Эскалдес-Энгордан (Андорра), прибывшими в Ереван по приглашению почетного консула РА в Андорре Ара Багдасаряна. В составе делегации были вице-мэр Эскалдес-Энгордана Марк Калвет Солай и главный архитектор Жерар Солан.
Поприветствовав гостей, Давид Оганян отметил, что в этом году столица РА отмечает 2800-летие основания. Оганян подчеркнул также, что между Ереваном и многими городами мира установлены партнерские и дружеские отношения, и в этом контексте наша столица готова сотрудничать с Андоррой-ла-Велья.
Вице-мэр Эскалдес-Энгордана Марк Калвет Солай в свою очередь отметил, что в 17-м саммите Франкофонии, проводимом в Ереване с 11-го по 12-е октября, примут участие президент Андорры Антонио Марти и министр иностранных дел Анна Овак. Было также отмечено, что их ознакомительный визит послужит стимулом для установления связей между двумя столицами.
По словам почетного консула РА в Андорре Ара Багдасаряна, в этом году исполняется 15-лет со дня установления дипломатических отношений между Арменией и Андоррой, в связи с чем недавно в Андорре был установлен памятник-хачкар.