Երևան քաղաքի պատմության թանգարանում բացվել է արդեն ավանդական դարձած իրանական մշակույթին նվիրված ցուցահանդեսը
Երևանի քաղաքապետարանի՝ մայրաքաղաքում գարնանային զբոսաշրջության խթանմանը միտված միջոցառումների ծրագրով Երևան քաղաքի պատմության թանգարանում բացվել է արդեն ավանդական դարձած «Մշակութային երկխոսություն» խորագրով ցուցահանդեսը՝ նվիրված իրանական մշակույթին: Բացման արարողությանը ներկա էին նաև Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի մշակույթի վարչության պետ Ռուբեն Հովհաննիսյանը և տուրիզմի բաժնի պետ Գևորգ Օրբելյանը:
Ցուցահանդեսում ներկայացված է 17-19-րդ դարերին վերագրվող ավելի քան 50 ցուցանմուշ, այդ թվում՝ գեղանկաներ, գորգեր, մանրանկարներ, տարազներ, կենցաղային և ծիսական իրեր: Ցուցահանդեսը բաց կլինի մինչև մարտի 31-ը:
Նշենք նաև, որ Երևան քաղաքի պատմության թանգարանում «Մշակութային երկխոսություն» խորագրի ներքո պարբերաբար կազմակերպվում են տարբեր երկրների մշակույթը ներկայացնող ցուցահանդեսներ:

В музее истории Еревана открылась традиционная выставка, посвященная культуре Ирана
В рамках разработанной мэрией Еревана программы мероприятий по стимулированию весеннего туризма в столице, в музее истории Еревана открылась выставка «Диалог культур», посвященная культуре Ирана. На церемонии открытия присутствовали начальник управления культуры аппарата мэрии Рубен Оганесян и начальник отдела туризма Геворг Орбелян.
На выставке представлено более чем 50 экспонатов, в числе которых картины, ковры, национальные костюмы, предметы обихода, церемониальные предметы. Экспонаты, в основном относятся к периоду 17-19 веков. Выставка будет открыта до 31-го марта.
Стоит отметить, что в рамках организуемых в музее истории Еревана выставок под названием «Диалог культур» представляется культура разных стран.