«Երևան ՏԱՐԱԶֆեստ» 4-րդ փառատոնին մասնակցելու է իսպանական Վիյենայի քաղաքապետարանի տուրիզմի բաժինը
Երևանի քաղաքապետի օգնական, տուրիզմի ոլորտը համակարգող Մարիա Բարաղամյանը, քաղաքապետարանի աշխատակազմի մշակույթի վարչության պետ Ռուբեն Հովհաննիսյանը և տուրիզմի բաժնի պետ Գևորգ Օրբելյանը Երևանի քաղաքապետարանում հյուրընկալել են «Երևան ՏԱՐԱԶֆեստ» 4-րդ փառատոնին մասնակցելու նպատակով Իսպանիայից ժամանած Վիյենայի քաղաքապետարանի տուրիզմի բաժնի ղեկավար Մերսեդես Մենոր Սեզպեդեսին:
Քաղաքապետի օգնական Մարիա Բարաղամյանը, ողջունելով Վիյենայի քաղաքապետարանի մասնակցությունը փառատոնին, նշել է, որ «Երևան ՏԱՐԱԶֆեստը» Երևանի քաղաքապետարանի տուրիզմի բաժնի կողմից իրականցվող զբոսաշրջային բաղադրիչ պարունակող երեք հիմնական փառատոներից մեկն է, և հենց այդ պատճառով շատ կարևոր է, որպեսզի փառատոնին իրենց մասնակցությունն ունենան նաև աշխարհի այլ քաղաքների ներկայացուցիչներ, հատկապես այս տարի, երբ տարին հոբելյանական է Երևանի համար:
Վիյենայի քաղաքապետարանի տուրիզմի բաժնի ղեկավար տիկին Մերսեդես Մենոր Սեզպեդեսն էլ իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և նշել, որ հետևել է նախորդ տարիներին կազմակերպված փառատոներին և ուրախ է, որ այս տարի կմասնակցեն օգոստոսի 4-ին կայանալիք փառատոնին և կներկայացնեն նաև իրենց իսպանական ազգային հագուստներն ու մշակույթը:
Հանդիպման շրջանակում կողմերը քննարկել են նաև երկու քաղաքների միջև տուրիզմի ոլորտում գործընկերական կապերն ամրապնդելու և համագործակցության նոր եզրեր գտնելու վերաբերյալ հարցեր:

Отдел туризма мэрии испанского город Вильена примет участие в 4-ом фестивале «Ереван ТАРАЗфест»
Помощник мэра Еревана, курирующая отрасль туризма Мария Барагамян, начальник управления культуры Рубен Оганисян и начальник отдела туризма аппарата мэрии Еревана Геворг Орбелян в мэрии Еревана приняли руководителя отдела туризма мэрии испанского города Вильена Мерседес Менор Сезпедес, прибывшей в столицу для участия в 4-ом фестивале «Ереван ТАРАЗфест».
Приветствуя участие мэрии Вильены в фестивале, помощник мэра Еревана Мария Барагамян отметила, что «Ереван ТАРАЗфест» является одним из трех основных фестивалей с туристической составляющей, проводимых отделом туризма аппарата мэрии Еревана, и поэтому очень важно, чтобы представители других городов мира приняли участие в фестивале, особенно в этом, юбилейном для Еревана году.
Руководитель отдела туризма мэрии испанского города Вильена госпожа Мерседес Менор Сезпедес в свою очередь выразила благодарность за теплый прием, отметив, что следила за организованными в предыдущих годах фестивалями и рада, что в этом году они также примут участие в фестивале 4-го августа и представят испанскую национальную одежду и культуру.
В рамках встречи стороны также обсудили вопросы укрепления партнерских отношений и развития сотрудничества между двумя городами в сфере туризма.