Երևանը ճանաչվել է «Լավագույն մարզական ընտանիք-2017» մրցույթի հաղթող
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը, Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը և պաշտոնատար այլ անձինք Ծաղկաձորի օլիմպիական գլխավոր մարզահամալիրի մարզադաշտում դիտել են ՀՀ Նախագահի մրցանակի համար արդեն տասնչորսերորդ տարին անընդմեջ անցկացվող «Լավագույն մարզական ընտանիք» մրցույթի 2017թ. եզրափակիչ փուլի մրցումները:
«Լավագույն մարզական ընտանիք-2017» մրցույթն անցկացվել է երեք փուլերով, չորս տարիքային խմբերով՝ 6 մրցաձևերում: Մրցույթի 1-ին փուլին Երևան քաղաքից, Արցախից և Հայաստանի Հանրապետության մարզերից մասնակցել է 1516 ընտանիք կամ 4548 մարդ: Եզրափակիչ փուլ է անցել նախնական փուլերը հաջողությամբ հաղթահարած 144 ընտանիք: Մրցույթի եզրափակիչ փուլում այս տարի մասնակցել է նաև հաշմանդամություն ունեցող 23 ընտանիք՝ Հանրապետության մարզերից, Երևան քաղաքից և Արցախից:
Հանրապետության Նախագահը շնորհավորել է մրցույթի հաղթողներին, հանձնել վկայագրեր, դրամական պարգևներ և հուշանվերներ, նաև գավաթներ՝ Երևանի, Արցախի և Հանրապետության մարզերի պատվիրակություններին: Եզրափակիչ փուլ անցած 144 ընտանիքի և հաշմանդամություն ունեցող 23 ընտանիքի բոլոր երեխաները Նախագահի կողմից ստացել են խրախուսական նվերներ:
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ողջունել է «Մարզական ընտանիք» մրցույթի բոլոր մասնակիցներին և հաղթողներին, մաղթել նոր հաջողություններ:
Ընդհանուր թիմային հաշվարկով Երևանի թիմը գրավել է առաջին տեղը` արժանանալով ՀՀ Նախագահի գավաթին, որը Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հանձնել է Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին:
Շնորհավորելով երևանյան պատվիրակության անդամներին փայլուն հաղթանակի և արդեն վեցերորդ տարին անընդմեջ մրցույթում Երևանը լավագույնս ներկայացնելու համար՝ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը մեկ անգամ ևս ընդգծել է, որ Երևանի քաղաքապետարանը միշտ լինելու է մարզասեր ընտանիքների կողքին ու անելու է հնարավորը բնակչության շրջանում առողջ ապրելակերպի խթանմանը նպաստելու, ինչպես նաև ֆիզիկական դաստիարակության կարևորության գաղափարն ամրապնդելու նպատակով:

Ереванская команда признана победителем конкурса «Лучшая спортивная семья-2017»
Президент РА Серж Саргсян, мэр Еревана Тарон Маргарян и другие должностные лица на стадионе Цахкадзорского главного олимпийского спорткомплекса наблюдали за финальным этапом конкурса за приз Президента РА «Лучшая спортивная семья 2017», который проводится уже 14-й год подряд.
Конкурс «Лучшая спортивная семья -2017» проводился в три этапа. В 6-и видах спорта соревновались 4 возрастные группы. В первом этапе турнира участвовало 1516 семей или 4548 человек из Арцаха, города Ереван и десяти марзов Республики Армения. В заключительный этап прошли 144 семьи, успешно преодолевшие начальные этапы. В завершающем этапе в этом году участвовали также 23 семьи, имеющие инвалидность, из марзов Республики, города Ереван и Арцаха.
Президент Республики поздравил победителей соревнований, вручил свидетельства, денежные призы и памятные награды, также кубки - делегациям Еревана, Арцаха и марзов Республики. Все дети 144 семей, прошедших в финальный этап, и 23 семьи, имеющих инвалидность получили от Президента поощрительные подарки.
Серж Саргсян приветствовал всех участников и победителей турнира «Спортивная семья», пожелал новых успехов.
В общем зачете семьи из Еревана заняли первое место, удостоившись кубка президента РА, который президент Серж Саргсян вручил мэру Еревана Тарону Маргаряну.
Поздравив участников ереванской делегации с блестящей победой, мэр Тарон Маргарян еще раз подчеркнул, что мэрия Еревана всегда будет содействовать ереванцам, увлекающимся спортом и сделает все возможное для того, чтобы подтвердить важность физического воспитания, развивать массовый спорт, тем самым способствуя здоровому образу жизни.