Երևանի 2023թ. բյուջեի ու զարգացման ծրագրի նախագծերը կդրվեն ավագանու քննարկման
Ամփոփվել է Երևանի 2023թ. բյուջեի, զարգացման ծրագրի, ինչպես նաև տեղական տուրքերի ու վճարների դրույքաչափերի, դրանց վերաբերվող արտոնությունների նախագծերի հանրային քննարկումը:
Երևանի քաղաքապետին կից քաղաքային համայնքի զարգացման հնգամյա ծրագրի և տարեկան բյուջեի կառավարման խորհրդի նիստում քաղաքապետի առաջին տեղակալ Լևոն Հովհաննիսյանը նշել է, որ այս տարի հանրային լսումներ են կազմակերպվել վարչական շրջաններում: 190 մասնակցից ստացվել է ավելի քան 30 առաջարկ, 12 հոգի էլ մասնակցել է քաղաքապետարանում անցկացված հանրային բաց լսմանը, իսկ առցանց հարթակով քաղաքացիներից ստացվել է 45 առաջարկ:
Այգիների և պուրակների հիմնում, բարեկարգում, ըստ տեղանքի նոր լուծումներ, ճանապարհաշինություն և տրանսպորտային բարեփոխումներ. ներկայացված առաջարկների մի մասը համայնքն ընդգրկել է 2023թ. ծրագրերում և բյուջեում:

Проекты бюджета Еревана и программы развития на 2023г. будут представлены на обсуждение Совета старейшин
06.12.2022
Обобщены результаты общественного обсуждения проектов, связанных с бюджетом и программой развития Еревана в 2023г., а также тарифы местных пошлин и взносов.
На заседании Совета по пятилетней программе развития и годового бюджета при мэре Еревана первый заместитель мэра Левон Оганнисян отметил, что в этом году общественные слушания были организованы в административных районах. Более 30 предложений было получено от 190 участников, 12 человек приняло участие в открытом слушании, организованном в мэрии Еревана, а 45 предложений было получено от граждан посредством онлайн платформы.
Создание парков и скверов, благоустройство, новые решения, созвучные ландшафту, дорожное строительство и транспортные реформы: часть представленных предложений включена в программы и бюджет 2023 года.