Երևանի հ. 114 մանկապարտեզը հիմնանորոգումից հետո իր դռներն է բացել շուրջ 350 սաների առջև
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ՀՀ առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանի հետ միասին ներկա է գտնվել Երևանի հ. 114 մանկապարտեզի վերաբացման արարողությանը, որն այսուհետ կկրի «Ծիածան» անվանումը: Ավելի քան 40 տարվա պատմություն ունեցող կրթօջախը երբևէ հիմնանորոգման չէր ենթարկվել և այսօր բոլորովին նոր հարմարություններով է իր դռները բացում շուրջ 350 փոքրիկների առջև: Հիմնանորոգման գործում ներդրում ունեցած անձանց մանկապարտեզի սաներն իրենց յուրօրինակ շնորհակալությունն են հայտնել՝ երաժշտական կատարումով: Կրթօջախի հանդիսավոր բացման պատիվը վերապահվել է Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին և ՀՀ առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանին:
Հիմնանորոգման ծրագիրն իրականացվել է ՀՀ առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանի աջակցությամբ՝ «Լույս» և «Բիայնա» բարեգործական հիմնադրամների ֆինանսավորմամբ: Երևանի քաղաքապետարանի աջակցությամբ էլ անհրաժեշտ նոր գույքով են կահավորվել խմբասենյակները, խոհանոցը, դահլիճներն ու աշխատանքային մյուս սենյակները: Մանկապարտեզի բակը նույնպես բարեկարգվել և կահավորվել է ժամանակակից մանկական խաղերով: Կրթօջախն իրականացնում է նաև ներառական կրթություն, որի համար ևս մանկապարտեզում ապահովվել են համապատասխան պայմաններ:
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ՀՀ առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանի հետ միասին շրջել է մանկապարտեզում, ծանոթացել կատարված աշխատանքներին, զրուցել փոքրիկների հետ: Պատասխանատուները նշել են, որ ծրագրի իրականացման արդյունքում սաների կրթության ու դաստիարակության համար ստեղծվել են անհրաժեշտ բոլոր պայմանները: Մոտեցումը յուրովի է նաև մանկապարտեզի ներքին հարդարման ու ձևավորման հարցում, արվել է հնարավորը, որպեսզի երեխաներն իրենց զգան ջերմ միջավայրում:

После капитального ремонта ереванский детский сад N114 открыл свои двери перед 350 воспитанниками
Мэр Еревана Тарон Маргарян вместе с первой леди РА Ритой Саргсян присутствовал на церемонии открытия отремонтированного столичного детского сада N114, который впредь будет носить название «Циацан» (Радуга).
В детском саду, имеющем более чем 40-летнюю историю, со дня основания не был проведен капитальный ремонт, и сегодня детский сад в совершенно новых условиях открыл свои двери перед 350 воспитанниками.
Честь торжественного открытия детского сада была предоставлена мэру Еревана Тарону Маргаряну и первой леди РА Рите Саргсян.
Программа по капитальному ремонту дошкольного учреждения осуществлена при содействии первой леди РА, на средства благотворительных фондов «Луйс» и «Биайна». При содействии мэрии Еревана полностью оборудованы комнаты, кухня и актовый зал. Детский сад осуществляет также инклюзивное обучение.
Мэр Еревана Тарон Маргарян вместе с первой леди РА Ритой Саргсян обошел здание, ознакомился с проделанной работой, побеседовал с детьми.
Ответственные лица отметили, что в результате проведения капитального ремонта обеспечены все необходимые условия для воспитания и обучения детей.