Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հյուրընկալել է հանրահայտ ջազ երգչուհի Ալինա Ենգիբարյանին
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հյուրընկալել է «Երևան Ջազ Ֆեստ 2016» փառատոնին մասնակցելու նպատակով Երևանում գտնվող ճանաչված հայազգի ջազ երգչուհի Ալինա Ենգիբարյանին:
Ողջունելով հյուրին` Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն առանձնակի կարևորել է Ալինա Ենգիբարյանի դերակատարումը հայերի համար արդեն հարազատ դարձած երաժշտական այս ուղղության` ջազի տարածման գործում:
«Ջազի հայկական դպրոցն իր ուրույն տեղն ու ճանաչումն ունի աշխարհում, և անչափ գնահատելի է, որ նաև Ձեր շնորհիվ բազմապատկվում է հայկական ջազի համբավը: «Երևան Ջազ Ֆեստ» փառատոնի անցկացումն էլ իր հերթին է հնարավորություն ընձեռում աշխարհահռչակ ջազմեններին ներկայացնելու ինչպես ջազի հայկական դպրոցի ավանդույթները, այնպես էլ համայն հայության մայրաքաղաքի հմայքն ու ջերմությունը»,- նշել է Տարոն Մարգարյանը։
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ հայազգի ճանաչված ջազ երգչուհի Ալինա Ենգիբարյանն իր հերթին նշել է, որ տարբեր շրջագայությունների ընթացքում մեծ պատասխանատվությամբ ու սիրով է ներկայացնում Հայաստանն ու համայն հայության մայրաքաղաք Երևանը:
«Պարոն քաղաքապետ, թեև ես չեմ ապրում Հայաստանում, սակայն ամուր թելերով եմ կապված հայրենիքիս հետ: Անչափ ուրախ եմ կրկին գտնվել Երևանում, ինչն ինձ ստեղծագործական նոր ավյուն է տալիս»,- նշել է Ալինա Ենգիբարյանը:

Мэр Еревана Тарон Маргарян принял известную джазовую певицу Алину Енгибарян
Мэр Еревана Тарон Маргарян принял известную армянскую джазовую певицу Алину Енгибарян, прибывшую в Ереван для участия в фестивале «Ереван джаз-фест 2016».
Поприветствовав гостью, мэр Тарон Маргарян придал особую важность роли певицы в деле распространения джаза.
«Армянская джазовая школа занимает свое особое место в мире, и мы высоко ценим то, что благодаря Вам возрастает известность армянского джаза. Проведение фестиваля «Ереван джаз фест» в свою очередь дает возможность представить всемирно известным джазменам традиции армянского джаза, а также тепло и очарование столицы»,-подчеркнул Тарон Маргарян.
Поблагодарив за теплый прием известная джазовая певица Алина Енгибарян в свою очередь отметила, что во время различных туров с большой ответственностью и любовью представляет Армению и столицу армян мира-Ереван.
«Господин мэр, несмотря на то, что я не живу в Армении, однако крепкими корнями связана с моей родиной. Очень рада, что вновь нахожусь в Ереване, и это придает мне новую творческую энергию»,-отметила Алина Енгибарян.