Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Արցախ
Հունվարի 19-ին և 20-ին Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով կգտնվի Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում:
Այցի շրջանակում նախատեսվում է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հանդիպումը ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանի, ԼՂՀ վարչապետ Արայիկ Հարությունյանի և Ստեփանակերտի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանի հետ: Հանդիպումների ընթացքում կքննարկվեն Երևանի և Ստեփանակերտի քաղաքապետարանների համագործակցության ծրագրերով նախատեսված աշխատանքների ընթացքը, ինչպես նաև ԼՂՀ քաղաքների ու շրջանների հետ Երևանի վարչական շրջանների համագործակցության արդյունքներն ու առաջիկա ծրագրերը: Այցի շրջանակում նախատեսված են նաև պատվիրակության անդամների աշխատանքային այցելություններ Ստեփանակերտի կրթամշակութային, բժշկական հաստատություններ, ինչպես նաև Երևանի վարչական շրջանների ղեկավարների հանդիպումներ՝ Արցախի գործընկեր շրջանների ու համայնքների ղեկավարների հետ:

Делегация во главе с мэром Еревана Тароном Маргаряном отбыла в НКР
19-го и 20-го января делегация, возглавляемая мэром Еревана Тароном Маргаряном, будет находиться в Нагорно-Карабахской Республике (НКР) с официальным визитом.
В рамках визита предусмотрены встречи  Тарона Маргаряна с президентом НКР Бако Саакяном, премьер-министром  НКР Араиком  Арутюняном и мэром Степанакерта Суреном Григоряном.
В ходе встреч   будут обсуждены ход реализации работ, намеченных программами сотрудничества мэрий Еревана и Степанакерта, а также результаты сотрудничества административных районов Еревана с городами и регионами НКР и дальнейшие программы.
В рамках визита в НКР предусмотрены также рабочие визиты членов делегации в образовательные, культурные и здравоохранительные учреждения Степанакерта, а также встречи руководителей административных районов  Еревана с  руководителями  районов и городов  Арцаха (НКР).