Սիրելի մանկավարժներ,
Անշուշտ, ցանկացած բարեմաղթանք, շնորհակալական խոսք կամ խոնարհում ձեր վաստակի հանդեպ չի կարող փոխհատուցել ձեր այն նվիրումին ու անձնազոհությանը, որոնց շնորհիվ մեծ կյանք մտնող յուրաքանչյուր սերունդ պարզ ճակատով ներկայանում է որպես հայոց անկախության պահպանման, պետականության հզորացման, նաև Երևանն անմնացորդ սիրելու գաղափարակիր։
Նորագույն ժամանակների դպրոցը ոչ միայն գիտելիքի հաղորդման, այլև գիտելիքի ստեղծման կարողությունների զարգացման օջախ է: Միայն այդպես կարող է ծնունդ առնել մրցունակ կրթությունը, որն էլ մրցունակ պետության, օրեցօր շենացող հայոց ոստանի հիմքն է:
Կրթության որակի բարձրացում և մրցունակության ապահովում. ահա օրվա հրամայականը, որի լուծումը դրված է ձեզ վրա, սիրելի մանկավարժներ:
Այսօր հրաշալի տոն է, և այդ տոնը միայն ձերը չէ, յուրաքանչյուրինս է, քանզի յուրաքանչյուրն ունի ուսուցիչ, ով ուղեկցում է մեզ ամբողջ կյանքի ընթացքում:
մեկ անգամ ևս շնորհավորելով մասնագիտական տոնի առթիվ, նաև իմ երախտագիտությունն եմ հայտնում ձեզ ու մաղթում ամենայն բարիք, անձնական երջանկություն, հաջողություններ ու մեր ջերմ ու բարի Երևանն ավելի մրցունակ մայրաքաղաք դարձնելու կարողությամբ օժտված աշակերտներ դաստիարակելու հմտություններ:

Примите мои теплые поздравления по случаю вашего профессионального праздника.
Несомненно, любое пожелание, слова благодарности или преклонение перед вашим трудом не может возместить ту вашу преданность и самоотверженность, благодаря которым каждое поколение, начинает новую жизнь достойно, становится хранителем армянской независимости, гарантом мощи нашего государства, носителем идеи беззаветной любви к Еревану.
Современная школа является центром для не только передачи, но и развития знаний. Только в этом случае может родиться конкурентоспособное образование, которое является основой конкурентоспособного и процветающего государства.
Повышение качества образования и обеспечение конкурентоспособности-это требование сегодняшнего дня, выполнение которого лежит на вас, дорогие педагоги.
Сегодня прекрасный праздник, и не только ваш, но и праздник для каждого из нас, поскольку у каждого есть учитель, который сопровождает нас всю жизнь.
Дорогие педагоги, еще раз поздравляя вас с профессиональным днем, хочу выразить вам свою благодарность и пожелать Вам всех благ, личного счастья, удачи и возможности воспитания учеников, способных внести вклад в развитие столицы.