Երևանի քաղաքապետն ընդունել է ԻԻՀ դեսպանին
Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը հյուրընկալել է Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սեյեդ Քազեմ Սաջադիին:
Ողջունելով հյուրին՝ քաղաքապետը կարևորել է համագործակցության խորացումը Իրանի քաղաքների հետ և վստահություն հայտնել, որ երկու երկրներում հավատարմագրված դեսպանները նպաստում են այդ կապերի ամրապնդմանը:
Իր հերթին դեսպան Սաջադին շնորհավորել է քաղաքապետին՝ պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ, ինչպես նաև շնորհավորել է երևանցիների գալիք ամանորյա տոները: Դեսպանը գոհունակությամբ նշել է, որ Իրանի հետ անցագրային ռեժիմի ազատականացումից հետո իրանցի զբոսաշրջիկների հոսքը Երևան աշխուժացել է, ակտիվացել են նաև հայաստանցիների այցելությունները բարեկամ Իրան:
Նշելով, որ երկու հինավուրց ազգերը կապված են ամուր կապերով՝ զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Իրանի խոշոր քաղաքների, այդ թվում՝ մայրաքաղաքների միջև համատեղ մշակութային, բիզնես ծրագրերի իրականացմանը վերաբերող հարցեր:

Мэр Еревана принял посла ИРИ
Мэр Еревана Айк Марутян принял чрезвычайного и полномочного посла Исламской Республики Иран (ИРИ) в РА Сейеда Казема Саджади.
Поприветствовав гостя, мэр подчеркнул важность углубления сотрудничества с иранскими городами и выразил уверенность в том, что аккредитованные послы двух стран способствуют укреплению этих связей.
В свою очередь посол Саджади поздравил мэра со вступлением в должность мэра, а также поздравил ереванцев с предстоящими новогодними праздниками. Посол отметил также, что после либерализации визового режима с Ираном поток иранских туристов в Ереван увеличился. Активизировались также визиты армян в Иран.
Подчеркивая важность тесных связей двух народов, стороны обсудили вопросы, связанные с реализацией совместных культурных и бизнес проектов.