Երևանի Լև Տոլստոյի անվան հ. 128 հիմնական դպրոցը նշել է հիմնադրման 55-ամյակը
Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ներկա է գտնվել Երևանի Լև Տոլստոյի անվան հ. 128 հիմնական դպրոցի հիմնադրման 55-ամյակին նվիրված միջոցառմանը: Հանդիսավոր արարողության շրջանակում կրթօջախի սաները ներկայացրել են դպրոցի ավելի քան կեսդարյա ուղին՝ զարգացման տարբեր փուլերը, ձեռքբերումներն ու նոր ծրագրերը: Փոքրիկ տեսաֆիլմերի միջոցով էլ անդրադարձ է կատարվել դպրոցի նվիրյալ մանկավարժներին, ովքեր իրենց ներդրումն են ունեցել կրթօջախի զարգացման ու ձևավորված ավանդույթների պահպանման գործում:
Ներկաներին ուղղված ողջույնի իր խոսքում շնորհավորելով կրթօջախի հիմնադրման 55-ամյակի առթիվ` քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը շնորհակալություն է հայտնել մանկավարժներին՝ հայրենասեր ու հայրենանվեր սերունդ կրթելու և դաստիարակելու համար:
«Շնորհակալություն եմ հայտնում բոլոր այն մանկավարժներին, ովքեր այս 55 տարիների ընթացքում պատվով կատարել են իրեց առաքելությունը՝ կրթելով հայրենասեր սերունդ, մեր երկրի համար արժանապատիվ քաղաքացիներ, որոնց և վստահված է մեր պետության զարգացման շարունակականության ապահովումը: Վստահ եմ, որ այս դպրոցում դեռ շատ աշակերտներ կկրթվեն ու կյանքում կհասնեն մեծ բարձունքների՝ բարձր պահելով հարազատ կրթօջախի անունը: Նաև համոզված եղեք, որ Երևանի քաղաքապետարանը շարունակելու է լինել մայրաքաղաքի կրթամշակութային օջախների կողքին, ու համատեղ ուժերով մենք լուծումներ ենք տալու բոլոր այն խնդիրներին, որոնք դեռևս ծառացած են կրթական օջախների առջև», - նշել է քաղաքապետը:
Երևանի Լև Տոլստոյի անվան հ. 128 հիմնական դպրոցի հիմնադրման 55-ամյակի առթիվ, մանկավարժական բազմամյա գործունեության ընթացքում սովորողների կրթության և դաստիարակության գործում ունեցած վաստակի համար կրթօջախի մի շարք աշխատակիցներ պարգևատրվել են Երևանի քաղաքապետի պատվոգրերով ու շնորհակալագրերով:

Ереванская основная школа №128 имени Льва Толстого отметила 55-летие со дня основания
Мэр Еревана Тарон Маргарян присутствовал на мероприятии, посвященном 55-летию со дня основания ереванской основной школы №128 имени Льва Толстого. В рамках торжественной церемонии воспитанники школы представили более чем полувековую историю школы - этапы развития, достижения и новые программы. Был также представлен фильм, рассказывающий о педагогах, внесших свой вклад в развитие и сохранение традиций школы.
Поприветствовав присутствующих и поздравив по случаю 55-летия со дня основания, мэр Тарон Маргарян выразил благодарность педагогам за патриотическое воспитание и обучение поколений.
«Хочу поблагодарить всех тех учителей, которых на протяжении 55 лет с честью выполняли свою миссию-воспитывать поколения, преданных родине, достойных граждан нашей страны, которым доверено обеспечение продолжительного развития нашего государства. Уверен, что в дальнейшем многие ученики этой школы достигнут в жизни больших высот, высоко держа честь свой родной школы. Будьте также уверены, что мэрия Еревана и впредь будет содействовать культурным и образовательным центрам столицы»,-отметил мэр Еревана.
По случаю 55-летия со дня основания ереванской основной школы №128 имени Льва Толстого за заслуги в педагогической и воспитательной деятельности и многолетнюю работу группа педагогов были награждены почётными грамотами мэра Еревана.