Երևանի փոխքաղաքապետն ու ԱԶԲ Կենտրոնական և Արևմտյան Ասիայի գծով գլխավոր տնօրենը հետևել են Դավթաշեն-Աշտարակ ճանապարհահատվածի շինարարության ընթացքին
Հունիսի 10-ին Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Վահե Նիկոյանը և Ասիական զարգացման բանկի Կենտրոնական և Արևմտյան Ասիայի գծով գլխավոր տնօրեն Ուերներ Լեյփակը, բանկի հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Շեյն Ռոզենտալի, «Քաղաքային կայուն զարգացման ներդրումային ծրագրի» ղեկավար Նորա Մարտիրոսայնի հետ այցելել են Երևանի շրջանցիկ ճանապարհի Դավթաշեն-Աշտարակ ճանապարհահատված:
Տեղում ներկայացնելով ծրագրի ընթացքը և մանրամասն ծանոթացնելով արդեն իսկ իրականացված աշխատանքներին, այդ թվում շինարարության ժամանակ ձեռնարկվող անվտանգության միջոցառումներին՝ պատասխանատուները վստահեցրել են, որ ճանապարհը կառուցվում է միջազգային սահմանված չափորոշիչներին համապատասխան:
Աշխատանքներին ծանոթանալուց հետո Ուերներ Լեյփակն իր գոհունակությունն է հայտնել շինարարական աշխատանքների որակից, տեմպերից և իրականացվող վերահսկողությունից՝ ընդգծելով անվտանգության միջոցառումներին միտված աշխատանքների կարևորությունը: Ուերներ Լեյփակը նաև համոզմունք է հայտնել, որ աշխատանքները կավարտվեն սահմանված ժամկետում:

Заместитель мэра Еревана и генеральный директор АБР по Центральной и Западной Азии наблюдали за ходом строительства дорожного участка Давташен-Аштарак
10-го июня заместитель мэра Еревана Ваге Никоян вместе с генеральным директором Азиатского банка развития по Центральной и Западной Азии Вернером Липаком, директором армянского офиса Азиатского банка развития Шейном Розенталем и руководителем «Инвестиционной программы по устойчивому городскому развитию» Норой Мартиросян побывал на строительной площадке дорожного участка Давташен-Аштарак.
На месте представив подробности и ход реализации программы, ответственные лица заверили, что строительство дорожного участка ведется в соответствии с международными стандартами.
Ознакомившись с ходом работ, генеральный директор Азиатского банка развития по Центральной и Западной Азии Вернер Липак выразил удовлетворение качеством и темпами строительных работ, подчеркивая важность соблюдения мер безопасности. Вернер Липак выразил также уверенность в том что все работы будут завершены в установленные сроки.