Երևանի «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոնը և Մարսելի «Հանրային աջակցություն-Մարսելի հիվանդանոցներ» բժշկական տարածաշրջանային ստորաբաժանումը թարմացրել են գործընկերության համաձայնագիրը
27.11.2017
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի գլխավորած պաշտոնական պատվիրակության կազմում Մարսելում գտնվող Երևանի «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոնի տնօրեն Նիկոլայ Դալլաքյանն այցելել է Մարսելի հանրային աջակցության կլինիկա:
Հարկ է նշել, որ դեռևս 2013 թվականին Մարսելի քաղաքապետ Ժան-Կլոդ Գոդենի` Երևան կատարած պաշտոնական այցի ժամանակ ֆրանսիական այս կլինիկայի հետ «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոնի կնքած գործընկերային համաձայնագրի շրջանակում երկու բուժհաստատությունները մինչ օրս ծավալել են բավականին արդյունավետ համագործակցություն: Եվ հաշվի առնելով սույն հանգամանքը, ինչպես նաև կնքված համաձայնագրի ժամկետի ավարտը, կողմերը պատրաստակամություն էին հայտնել շարունակելու համագործակցությունը՝ թարմացնելով համաձայնագիրը:
Ըստ այդմ Երևանի «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոնի տնօրեն Նիկոլայ Դալլաքյանը և Մարսելի «Հանրային աջակցություն-Մարսելի հիվանդանոցներ» բժշկական տարածաշրջանային ստորաբաժանման գլխավոր տնօրեն Ժան-Օլիվյե Առնաուդը ստորագրել են գործընկերության երկարաձգման համաձայնագիր, որով պարտավորվել են շարունակել համագործակցությունը մանկական վիրաբուժության, օրթոպեդիայի, վնասվածքաբանության, ինտենսիվ թերապիայի և վերակենդանացման, ճառագայթաբանության և մի շարք այլ բնագավառներում, այդ թվում նաև պարբերաբար կազմակերպելով փորձի փոխանակումներ և վերապատրաստումներ:

Ереванский медицинский центр «Сурб Аствацамайр» и региональное медицинское подразделение «Общественная поддержка - больницы Марселя» обновили соглашения о сотрудничестве
Находящийся в Марселе в составе официальной делегации, возглавляемой мэром Еревана Тароном Маргаряном, директор медицинского центра «Сурб Аствацамайр» Николай Даллакян посетил клинику общественной поддержки Марселя.
Стоит отметить, что в рамках соглашения, подписанного между двумя медучреждениями еще в 2013 году во время официального визита мэра Марселя Жан-Клода Годена в Ереван, по сей день ведется эффективное взаимодействие. Принимая во внимание это обстоятельство, а также окончание срока действия соглашения, стороны выразили готовность продолжить сотрудничество, продлив соглашение.
Таким образом, директор медицинского центра «Сурб Аствацамайр» Николай Даллакян и генеральный директор регионального медицинского подразделения «Общественная поддержка - больницы Марселя» Жан-Оливье Арнауд подписали соглашение о продлении сотрудничества, в рамках которого будет продолжено двустороннее взаимодействие в области детской хирургии, травматологии и ортопедии, реанимации и интенсивной терапии, радиологии. Периодически будут организованы также обмен опытом и курсы переподготовки.