«Երևանյան ամառ 2017». հերթական մարզամշակութային միջոցառումը՝ Ավան վարչական շրջանում
Երևանի քաղաքապետարանի «Երևանյան ամառ 2017» եռամսյա միջոցառումների ծրագրով Ավան վարչական շրջանի Իսահակյան թաղամասի պուրակում տեղի է ունեցել հերթական մարզամշակութային միջոցառումը:
Կատարումներով հանդես են եկել վարչական շրջանի երաժշտական և արվեստի դպրոցների սաները, կազմակերպվել են մարզական մրցույթներ, որոնց մասնակիցներն արժանացել են մրցանակների: Հարակից մարզահրապարակում կազմակերպվել է բասկետբոլի մրցույթ, որի հաղթողները ևս արժանացել են պատվոգրերի:
Նշենք նաև, որ, Երևանի քաղաքապետարանի «Երևանյան ամառ 2017» ծրագրի համաձայն, շարունակվում են միջոցառումներ անցկացվել մայրաքաղաքի վարչական բոլոր շրջաններում:

«Ереванское лето 2017»: очередное спортивно-культурное мероприятие в административном районе Аван
В рамках трехмесячной программы мероприятий «Ереванское лето-2017» в сквере квартала Исаакян административного района Аван прошло очередное спортивно-культурное мероприятие.
Выступили воспитанники музыкальных школ и школ искусств административного района, были организованы спортивные состязания,участники которых удостоились призов. На прилегающей спортплощадке было организовано соревнование по баскетболу, победители которого удостоились грамот.
Отметим также, что в соответствии с программой мэрии Еревана «Ереванское лето 2017», мероприятия продолжаются во всех административных районах.