«Երևանյան ամառ 2018». «Սթրիթ վորկաութ չելենջը»՝ Արմենիա բշկական կենտրոնի հարակից զբոսայգում
«Երևանյան ամառ 2018» եռամսյա միջոցառումների ծրագրի շրջանակում մայրաքաղաքի Արմենիա բշկական կենտրոնի հարակից զբոսայգում տեղի է ունեցել 3-րդ «Սթրիթ վորկաութ չելենջ» ամենամյա առաջնությունը, որը կազմակերպվել է Երևանի քաղաքապետին կից երիտասարդության հարցերի խորհրդի անդամ սթրիթ վորկաութ մարզաձևի հայաստանյան ֆեդերացիայի կողմից` Երևանի քաղաքապետարանի աջակցությամբ: Հայաստանի Հանրապետության 10 քաղաքներից և Արցախից ժամանած ուժեղագույն ատլետներն իրենց ուժերն են չափել թիմային մրցույթների միջոցով:
Առաջնության արդյունքում հաղթող է ճանաչվել Տաշիր քաղաքի թիմը: Երևանի և Վանաձորի թիմերը զբաղեցրել են համապատասխանաբար երկրորդ և երրորդ հորիզոնականները:

«Ереванское лето 2018»: «Street Workout Challenge» в парке, прилегающем к медицинскому центру «Армения»
13.06.2018
В рамках программы трехмесячных мероприятий «Ереванское лето 2018» при содействии мэрии Еревана в столичном парке, прилегающем к медицинскому центру «Армения», состоялось 3-е ежегодное первенство «Street Workout Challenge», организованное армянской федерацией Street Workout, которая является членом Совета по вопросом молодежи при мэре Еревана.
Сильнейшие атлеты из 10-и городов Армении и Арцаха проверили свои силы в командных соревнованиях. По результатам первенства победителем стала команда города Ташир. Команды Еревана и Ванадзора заняли соответственно 2-е и 3-е места.
В этом году в рамках первенства впервые были проведены соревнования по «стрит лифтингу».
Цель мероприятия- пропаганда и популяризация здорового образа жизни, развитие этого вида спорта во дворах.