Երևանյան լճի հետագա աղտոտումը կանխարգելելու նպատակով Հրազդան գետի վրա կավելացվի աղբաորսիչ ճաղավանդակների թիվը
03.10.2022
Տարեկան ծրագրով ընթացքում են Աբովյան պուրակի համալիր բարեկարգման աշխատանքները: Ամբողջությամբ կարդիականացվի արտաքին լուսավորության և ոռոգման ցանցը, կտեղադրվեն նստարաններ, աղբամաններ, կտրվեն կանաչապատման նոր լուծումներ: Աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ զեկուցվել է, որ բնակիչների հանգստի կազմակերպման համար կապահովվեն հարմարավետ պայմաններ:
Սուբսիդիայի պայմանագրով Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանում ամբողջությամբ արդիականացվել է «Մայրության» զբոսայգու արտաքին լուսավորության ցանցը:
Երևանյան լճի հետագա աղտոտումը կանխարգելելու նպատակով Հրազդան գետի վրա կավելացվի աղբաորսիչ ճաղավանդակների թիվը: Հանձնարարվել է կուտակված աղբի տեղափոխման գործընթացը ներառել Գետառի մաքրման տարեկան ծրագրում, որպեսզի մշտապես իրականացվեն մաքրման աշխատանքներ:
Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցու դիմացի հատվածում 2023թ. շատրվանային համալիր կկառուցվի: Այժմ տարածքն անբարեկարգ է:
Նախագծման մրցույթն արդեն կայացել է: Տարածքին համահունչ միջավայր ձևավորելու նպատակով ծրագրում կներգրավվեն քաղաքային տարբեր կառույցներ:
Անվտանգության ապահովման նպատակով էտվում և հեռացվում են ճանապարհային երթևեկության նշաններին խանգարող ճյուղերը: Խնդրահարույց հասցեները տրամադրվում են «Կանաչապատում և շրջակա միջավայրի պահպանություն» ՀՈԱԿ-ին. աշխատանքները կրում են պարբերական բնույթ:

На реке Раздан устанавливаются дополнительные клетки-ловушки для мусора с целью предупреждения загрязнения Ереванского озера
03.10.2022
В рамках годовой программы продолжается комплексное благоустройство сквера им.Абовяна. Полностью модернизируются сети наружного освещения и системы орошения, устанавливаются скамейки и мусорные урны, применяются новые идеи озеленения. В ходе очередного рабочего совещания было доложено, что обеспечиваются удобные условия для организации досуга.
В рамках субсидируемого контракта полностью модернизирована сеть наружного освещения в парке «Материнства» в административном районе Малатия-Себастия.
С целью предотвращения загрязнения Ереванского озера на реке Раздан будут установлены дополнительные клетки-ловушки для мусора. Поручено включить процесс вывоза скопившегося мусора в годовую программу очистки реки Раздан, чтобы очистительные работы носили постоянный характер.
Состоялся конкурс на разработку проекта фонтанного комплекса, предусмотренного на неблагоустроенном участке перед церковью Григория Просветителя. Начало работ запланировано на 2023г. В процесс будут вовлечены разные ведомства с целью формирования среды, гармонизирующей с окружением.
Исходя из требований безопасности уличного движения проводится обрезка ветвей деревьев, заграждающих дорожные знаки, Адреса передаются ОНКО «Озеленение и охрана окружающей среды», которая и осуществляет процесс.