«Ֆիչ Ռեյթինգս»-ը վերահաստատել է Երևանի վարկանիշը
Աշխարհի առաջատար վարկանիշային գործակալություններից մեկը՝ «Ֆիչ Ռեյթինգս» (Fitch Ratings) միջազգային վարկանիշային գործակալությունը, վերահաստատել է Երևան քաղաքի վարկանիշը՝ հանրային ֆինանսների բնագավառում սահմանելով այն «B+» «Դրական» կանխատեսմամբ:
Հարկ է նշել, որ աշխարհի առաջատար մասնագիտացած կազմակերպության կողմից արդեն չորրորդ անգամ հաստատված վարկանիշը միջազգային վարկային կազմակերպությունների և գործարարների համար կարևոր ցուցիչ է, քանի որ ներդրումային շուկա ընտրելիս նման կառույցների կողմից հրապարակած ցուցանիշներն ու կայունության կանխատեսումները գործնականում համարվում են արժանահավատ և հիմնավոր։
Հիշեցնենք, որ 2016 թվականի սեպտեմբերին Երևանի քաղաքապետարանը և «Ֆիչ Ռեյթինգս» (Fitch Ratings) կազմակերպությունը ստորագրեցին Երևան քաղաքի հանրային ֆինանսների բնագավառում միջազգային վարկանիշ շնորհելու գործընթաց իրականացնելու մասին համագործակցության համաձայնագիր:
Վերահաստատված վարկանիշի առավել մանրամասն հիմնավորումներին և կանխատեսումներին կարող եք ծանոթանալ Ֆիչ Ռեյթինգս (Fitch Ratings) գործակալության պաշտոնական կայքում:

Fitch Ratings подтвердило рейтинг Еревана
Однo из ведущих международных рейтинговых агентств мира - Fitch Ratings, подтвердило рейтинг Еревана в сфере общественных финансов на уровне «B+», прогноз «Позитивный».
Стоит отметить, что присвоенный уже в 4-й раз ведущей мировой организацией статус является важным показателем для международных кредитных организаций и предпринимателей, поскольку рейтинги и прогнозы подобных агентств являются надежными и достоверными показателями при выборе инвестиционного рынка.
Напомним, что в сентябре 2016 года между мэрией Еревана и агентством Fitch Ratings было подписано соглашение о сотрудничестве по присвоению городу Ереван международного рейтинга в сфере общественных финансов.
Более подробная информация о присвоении рейтинга и прогнозах доступна на официальном сайте Fitch Ratings.