Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության հանդիպումները հեռարձակվում են նաև Կարապի լճում տեղակայված մեծ էկրանից
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հանձնարարությամբ ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության օրերին Կարապի լճում տեղադրված մեծ էկրանից բոլոր ցանկացողները հնարավորություն ունեն դիտելու հանդիպումների ուղիղ հեռարձակումները: Դիտումն ավելի հարմարավետ դարձնելու նպատակով լճում հատուկ բեմ է տեղադրվել, որտեղից երկրպագուները խաղերին կարող են հետևել նաև նստած: Երևանի քաղաքապետարանի այս նախաձեռնության իրականացմանը աջակցել է «Factory production» ընկերությունը:
Հիշեցնենք, որ նմանատիպ նախաձեռնությամբ Երևանի քաղաքապետարանը հանդես էր եկել նաև 2016 թվականին կայացած ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնության ժամանակ:
Նշենք, որ աշխարհի առաջնության խաղերի հեռարձակումները կշարունակվեն մինչև հուլիսի 15-ը` եզրափակիչ հանդիպումը ներառյալ: Ի դեպ, ֆուտբոլասերների ժամանցն ավելի հետաքրքիր դարձնելու նպատակով, խաղերի հեռարձակման միջակայքում հայտնի հայ դիջեյների մասնակցությամբ մեկ ամիս շարունակ կապահովվի նաև բարձր տրամադրություն: Բացի այդ, յուրաքանչյուր կիրակի ելույթ կունենան հայկական սիրված նվագախմբեր։

Матчи Чемпионата мира по футболу транслируются также на экране, установленном на «Лебедином озере»
По поручению мэра Еревана Тарона Маргаряна, на экране, установленном на «Лебедином озере», будет обеспечена трансляция матчей Чемпионата мира по футболу. Чтобы сделать просмотр более комфортным, над озером установлена специальная сцена, откуда фанаты могут сидя наблюдать за играми. Данная инициатива является еще одним проявлением сотрудничества мэрии Еревана с частным сектором. Реализации данной инициативы мэрии Еревана содействовала компания «Factory production».
Напомним, что с подобной инициативой мэрия Еревана предстала также в 2016 году во время Чемпионата Европы по футболу. Трансляция матчей Чемпионата мира по футболу будет продолжена до 15-го июля, включая финальный матч.