Հանձնարարվել է նախապատրաստվել մայիսի 25-ին «Վերջին զանգի» միջոցառումների պատշաճ կազմակերպմանն ու անցկացմանը
Երևանի քաղաքապետարանում կայացած աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն աշխատակազմի հանրակրթության, մշակույթի վարչություններին, ինչպես նաև վարչական շրջանների ղեկավարներին հանձնարարել է մայիսի 25-ին նախատեսված «Վերջին զանգի» միջոցառումները պաշտաճ կազմակերպելու և անցկացնելու նպատակով համագործակցել ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության հետ, ինչպես նաև հանրակրթական դպրոցներում ապահովել «Վերջին դասի» միջոցառումների անցկացումը:
Ուսումնական տարվա ավարտի հետ կապված դպրոցներում հնարավոր դրամահավաքության դեպքերը բացառելու նպատակով քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանձնարարել է խստացված հսկողություն սահմանել՝ ընդգծելով, որ նման դեպք արձանագրվելու պարագայում պատասխանատուները խստագույնս կպատժվեն:
Հանձնարարվել է նաև ՃՈ հետ համատեղ խիստ հսկողություն սահմանել նախատեսվող միջոցառումների ժամանակ շրջանավարտների անվտանգության ապահովման ուղղությամբ:

Поручено подготовиться к должной организации и проведению мероприятий Последнего звонка, которые пройдут 25-го мая
В ходе состоявшегося в мэрии Еревана рабочего совещания мэр столицы Тарон Маргарян поручил управлениям общего образования, культуры, а также руководителям административных районов в сотрудничестве с министерством образования и науки РА должным образом подготовиться и провести мероприятия по случаю последнего звонка, которые пройдут 25-го мая.
Для исключения случаев сбора денег в школах в связи с окончанием учебного года, мэр Тарон Маргарян поручил установить специальный контроль. Мэр также подчеркнул, что при выявлении случаев сбора денег будут приняты соответствующие меры и ответственные лица будут строго наказаны.
Было также поручено совместно с Дорожной полицией установить строгий контроль за обеспечением безопасности выпускников во время запланированных мероприятий.