Հանձնարարվել է շարունակել խստացված հսկողությունը կատարվող աշխատանքների որակի և ժամկետների պահպանման ուղղությամբ
14.05.2018
Երևանի քաղաքապետարանում կայացած աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ, որը վարել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, զեկուցվել է, որ Երևանի քաղաքապետարանի 2018թ. ծրագրերով շարունակվում են բազմաբնակարան բնակելի շենքեր տանիքների նորոգման ու ներկման, մուտքերի նորոգման, բակային տարածքների և խաղահրապարակների բարեկարգման և հիմնանորոգման աշխատանքները:
Զեկուցվել է նաև, որ ի կատարումն քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հանձնարարականի՝ շարունակվում են «Զվարթնոց» օդանավակայանից Երևան մտնող ճանապարհահատվածի հարակից տարածքները պատշաճ տեսքի բերելու ուղղությամբ ձեռնարկված աշխատանքները, ինչպես նաև «Էրեբունի» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանի հարակից տարածքի և Հրազդանի կիրճի բարեկարգման, կանաչապատման աշխատանքները: Սահմանված ժամանակացույցով վերանորոգման աշխատանքներ են ընթանում նաև 14 մանկապարտեզներում: Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը մեկ անգամ ևս հանձնարարել է շարունակել խստացված հսկողությունը կատարվող աշխատանքների որակի և ժամկետների պահպանման ուղղությամբ:
Աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ զեկուցվել է նաև, որ արդեն իսկ պատրաստ է հունիսի 1-ից մեկնարկող «Երևանյան ամառ» եռամսյա մշակութային ծրագիրն ու ժամանակացույցը, որն առաջիկայում կներկայացվի հանրությանը:
Խորհրդակցության ավարտին աշխատակազմի մշակույթի վարչությանը և վարչական շրջանների ղեկավարներին քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանձնարարել է նախապատրաստվել մայրաքաղաքի երաժշտական և արվեստի դպրոցների ստուգատես- մրցույթների մեկնարկին:

Поручено продолжить строгий контроль за соблюдением сроков и качества текущих работ
В ходе состоявшегося в мэрии Еревана рабочего совещания, которое вел мэр Тарон Маргарян, было доложено, что в рамках программ мэрии Еревана на 2018 год в столице продолжаются работы по ремонту и покраске крыш многоквартирных жилых зданий, подъездов, а также благоустройству и капитальному ремонту дворов и игровых площадок. Было также доложено, что по поручению мэра Тарона Маргаряна продолжается благоустройство территорий, прилегающих к дороге, ведущей от международного аэропорта «Звартноц Армения» в Ереван, а также благоустройство и озеленение территории, прилегающей к историко-археологическему музею-заповеднику «Эребуни». Согласно утверждённому графику продолжается также ремонт в 14 столичных детских садах.  Мэр Тарон Маргарян еще раз поручил продолжить строгий контроль за ходом и качеством выполняемых работ.
В ходе рабочего совещания было также доложено, что уже составлены программа и расписание трехмесячных мероприятий «Ереванское лето», которая  стартует с 1-го июня. Подробности программы в скором времени будут представлены общественности.
В завершении рабочего совещания управлению культуры аппарата мэрии и руководителям административных районов столицы мэр Тарон Маргарян поручил подготовиться к конкурсам–фестивалям музыкальных школ и школ искусств.